Tug’ilgan sanasi: 17.09.1979
O’qish joyi: 2002 y. - O'zbekiston Respublikasi Ichki ishlar vazirligi Akademiyasi; 2004 y. - O'zbekiston Respublikasi Ichki ishlar vazirligi Akademiyasi magistraturasi; 2011 y. - O'zbekiston Respublikasi Strategik tahlil va istiqbolni belgilash Oliy maktabi
Mutaxassisligi: huquqshunos, politolog
Ilmiy darajasi: -
Ilmiy unvoni: -
Chet tillarini bilishi: rus tili
Qo’shimcha ma’lumotlar Hudud: Chimboy tumani
Saylov okrugi: 56-son «Berdaq» saylov okrugi
Qo’mitaga a’zoligi: -
Fraktsiyaga a’zoligi: -
Partiyaga mansubligi: -
Davlat mukofotlari: 2013 y. - "Do'stlik" ordeni 2015 y. - "Qoraqalpog'iston Respublikasida xizmat ko'rsatgan yurist"
MEHNAT FAOLIYATI
1996-1998 yy. - Kegeyli tumani qurilish montaj boshqarmasi ishchisi
1998-2002 yy. - O'zbekiston Respublikasi Ichki ishlar vazirligi akademiyasi tinglovchisi
2002-2003 yy. - Kegeyli tumani ichki ishlar bo'limi militsiya bo'linmasining jinoyat qidiruv va uyushgan jinoyatchilikka qarshi kurashish guruhi tezkor vakili
2003-2004 yy. - O'zbekiston Respublikasi Ichki ishlar vazirligi Akademiyasi magistranti
2004-2006 yy. - Qoraqalpog'iston Respublikasi Ichki ishlar vazirligi jinoyat qidiruv va terrorizmga qarshi kurashish boshqarmasi tezkor vakili, katta tezkor vakili
2006-2009 yy. - Qoraqalpog'iston Respublikasi Ichki ishlar vazirligi shaxsiy tarkib bo'yicha maxsus inspektsiyasi tezkor vakili
2009-2011 yy. - O'zbekiston Respublikasi Strategik tahlil va istiqbolni belgilash Oliy maktabi tinglovchisi
2011-2012 yy. - O'zbekiston Respublikasi Ichki ishlar vazirligi inson huquqlarini himoya qilish va me’yoriy hujjatlarni tayyorlash bo'linmasi katta huquq-maslahatchisi
2012-2014 yy. - Amudaryo tumani ichki ishlar bo'limi boshlig'ining birinchi o'rinbosari - jinoyat qidiruv va uyushgan jinoyatchilikka qarshi kurashish bo'linmasi boshlig'i
2014-2016 yy. - Amudaryo tumani ichki ishlar bo'limi boshlig'i
2016-2017 yy. - Nukus shahri ichki ishlar bo'limi boshlig'i
2017-2019 yy. - Qoraqalpog'iston Respublikasi Ichki ishlar vazirligi Jinoyat qidiruv boshqarmasi boshlig'i
2019-2020 yy. - Qoraqalpog'iston Respublikasi Ichki ishlar vazirining jamoat tartibini saqlash bo'yicha o'rinbosari
2020-2021 yy. - O'zbekiston Respublikasi Ichki ishlar vazirligi Patrul-post xizmati va jamoat tartibini saqlash bosh boshqarmasi boshlig'ining birinchi o'rinbosari - jamoat tartibini saqlashni tashkillatirish boshqarmasi boshlig'i
2021-2022 yy. - O'zbekiston Respublikasi Ichki ishlar vazirligi Jamoat xavfsizligi departamenti Probatsiya xizmati boshlig'i
2022-2022 yy. - Qoraqalpog'iston Respublikasi Ichki ishlar vaziri
2022-2022 yy. - Qoraqalpog'iston Respublikasi Vazirlar Kengashi Raisining Ekologiya va Orolbo'yi hududini rivojlantirish masalalari bo'yicha birinchi o'rinbosari

2013 – State Order “Dustlik” ("Friendship")
1998–2002 – Student at the Academy of the Ministry of Internal Affairs of the Republic of Uzbekistan
2002–2003 – Operations Representative in the criminal investigation and organized crime unit of the Kegeyli District Department of Internal Affairs
2003–2004 – Master's student at the Academy of the Ministry of Internal Affairs of the Republic of Uzbekistan
2004–2006 – Operations Representative and Senior Operations Representative at the Criminal Investigation and Counterterrorism Department of the Ministry of Internal Affairs of the Republic of Karakalpakstan
2006–2009 – Operations Representative at the Special Personnel Inspection Division of the Ministry of Internal Affairs of the Republic of Karakalpakstan
2009–2011 – Attendee of the Higher School of Strategic Analysis and Prospective Studies of the Republic of Uzbekistan
2011-2012 — Senior Legal Advisor of the Department for Human Rights Protection and Normative Document Preparation, Ministry of Internal Affairs of the Republic of Uzbekistan
2012-2014 — First Deputy Head of the Department of Internal Affairs for the Amudarya District, Head of the Criminal Investigation and Organized Crime Unit
2014-2016 — Head of the Department of Internal Affairs of the Amudarya District
2016-2017 — Head of the Department of Internal Affairs for the Nukus City
2017-2019 — Head of the Criminal Investigation Department, Ministry of Internal Affairs of the Republic of Karakalpakstan
2019-2020 — Deputy Minister of Internal Affairs of the Republic of Karakalpakstan for Public Order Protection
2020-2021 — First Deputy Head of the Main Department of Patrol and Post Service and Public Order Protection of the Ministry of Internal Affairs of the Republic of Uzbekistan, Head of the Department for Organizing Public Order Protection
2021-2022 — Head of the Probation Service, Department of Public Security, Ministry of Internal Affairs of the Republic of Uzbekistan
2022-2022 — Minister of Internal Affairs of the Republic of Karakalpakstan
2022-2022 — First Deputy Chairman of the Council of Ministers of the Republic of Karakalpakstan for Ecology and Aral Sea Development Issues