Jo'qorg'i Kenges Raisi yangi korxona ishlari bilan yaqindan tanishdi
Bugungi kunda xalqimizga sifatli ichimlik suvini etkazib berish, shu bilan bir qatorda qishloq ho'jaligi maydonlariga suv tejovchi uskunalar orqali suv etkazib berishni ta'minlashda suv quvurlarining tutgan o'rni ahamiyatli hisoblanadi.
Nukus shaxrida shu yo'nalishdagi ishlarga zarur xom ashyoni etkazib berishga ixtisoslashgan “SOF POLYMER” MChJ korxonasi ish boshladi.
Bugun Qoraqalpog'iston Respublikasi Jo'qorg'i Kengesining Raisi Amanbay Orыnboev yangidan faoliyat boshlagan ishlab chiqarish manzilini ko'rish maqsadida korxonaga tashrif buyurdi.
Jo'qorg'i Kenges Raisi korxona faoliyatini ko'zdan kechirib, sanoat sohasidagi ishlab chiqarishni kengaytirish, bu orqali yangi ish o'rinlarini yaratish kunning ahamiyatli masalalaridan biri ekanligini ta'kidlab o'tdi.
Aytib o'tish joizki loyihaning umumiy bahosi 10 mlrd so'm bo'lib, hozirgi vaqtda 10 nafar fuqarolar doimiy ish bilan ta'minlangan. Korxonada sutkasiga 50 mm.dan 250 mm.gacha bo'lgan o'lchamlardagi 6 ming metr polietilen quvurlar ishlab chiqarilmoqda.

Председатель Жокаргы Кенеса ознакомился с деятельностью нового предприятия
На сегодняшний день значимой считается роль водопроводных труб в обеспечении населения качественной питьевой водой, а также обеспечении водой сельскохозяйственных территорий с помощью водосберегающего оборудования.
В городе Нукус начало работу предприятие ООО “SOF POLYMER”, которое специализируется на поставках сырья, необходимого для работ в данном направлении.
Сегодня предприятие посетил Председатель Жокаргы Кенеса Республики Каракалпакстан Аманбай Орынбаев с целью ознакомления с новой производственной площадкой.
Председатель Жокаргы Кенеса изучив деятельность предприятия отметил, что расширение производства в промышленном секторе и создание новых рабочих мест является одним из важнейших вопросов дня.
Стоит отметить, что общая стоимость проекта составляет 10 млрд. сумов, в настоящее время трудоустроено 10 граждан. Предприятие производит 6 тыс. метров полиэтиленовых труб размером от 50 мм до 250 мм в сутки.