Jo'qorg'i Kenges Raisi Vatan himoyachilari uchun xizmat qiladigan uchta ob’ektni foydalanishga topshirdi
2035
Davlatimiz rahbari O'zbekiston Respublikasi Qurolli Kuchlari tashkil etilganining 31 yilligi munosabati bilan Vatan himoyachilariga yo'llagan bayram tabrigida harbiy xizmatchilarning oila a'zolari hamda soha faxriylarini ijtimoiy himoya qilish masalasiga ham jiddiy ahamiyat berilayotganini ta'kidlab o'tdi. Tabrikda 2022 yilning o'zida 3 mingdan ortiq harbiylar uy-joy bilan ta'minlangani, salkam 2 ming harbiy xizmatchilarning farzandlariga oliy ta'lim muassasalariga o'qishga kirish uchun imtiyozli tavsiyanomalar berilgani, 4 mingdan ziyod harbiylarning turmush o'rtoqlari kasbga o'qitilib, ishga joylashtirilgani, 1250 nafar harbiy pensionerning bandligi ta'minlangani e’tirof etildi.
Jumladan, 14 yanvar – Vatan himoyachilari kuni hamda Qurolli Kuchlarimiz tashkil topganining 31 yillik bayramiga bag'ishlab, Nukus garnizonidagi uchta kapital ta'mirdan chiqqan ob’ekt foydalanishga topshirilishi, kechayu kunduz halovatidan ayrilib, mamlakatimiz tinchligi yo'lida fidoyilarcha xizmat qilayotgan harbiylar uchun chinakam bayram sovg'asi bo'ldi.
Harbiy qismning shtabi va tibbiyot punkti binosi hamda Nukus uy-joydan foydalanish hududiy qismiga qarashli yotoqxonaning tantanali ochilish marosimida Qoraqalpog'iston Respublikasi Jo'qorg'i Kengesi Raisi Amanbay Orыnbaev, Shimoli-g'arbiy harbiy okrug qo'mondonligi, kuch tuzilmalarining hududiy rahbarlari hamda harbiy xizmatchilar ishtirok etdi.
Qoraqalpog'iston Respublikasi Jo'qorg'i Kengesi Raisi hayotini sharafli va muqaddas vazifaga bag'ishlagan yurt himoyachilarini 14 yanvar – Vatan himoyachilari kuni bayrami bilan tabriklab, so'nggi yillarda Qurolli Kuchlarimizning jangovar shayligi, hozirjavobligi, salohiyati, tezkorligi yanada oshganini e’tirof etdi.

Председатель Жокаргы Кенеса сдал в эксплуатацию три объекта для защитников Родины
Глава государства в праздничном поздравлении защитникам Родины по случаю 31-й годовщины образования Вооруженных Сил Республики Узбекистан отметил, что серьезное внимание уделяется вопросам социальной защиты членов семей военнослужащих и ветеранов. В поздравлении отмечено, что только в 2022 году более 3 тыс. военнослужащих обеспечены жильем, 2 тыс. детей военнослужащих получили льготные направления для поступления в высшие учебные заведения, более 4 тыс. супругов военнослужащих прошли профессиональную подготовку и были трудоустроены, 1250 военных пенсионеров обеспечены занятостью.
В частности, ввод в эксплуатацию трех капитально отремонтированных объектов в Нукусском гарнизоне, приуроченный к 14 января – Дню защитника Родины и 31-й годовщине образования Вооруженных сил, стал настоящим праздничным подарком для военнослужащих, самоотверженно служащих во имя мира в нашей стране.
В торжественном открытии здания штаба и медпункта воинской части, а также общежития приняли участие Председатель Жокаргы Кенеса Республики Каракалпакстан Аманбай Орынбаев, командование Северо-Западного военного округа, территориальные руководители силовых структур и военнослужащие.
Председатель Жокаргы Кенеса Республики Каракалпакстан поздравил защитников Родины с праздником 14 января – Днем защитника Родины, посвятивших свою жизнь почетному и Святому долгу, и признал, что в последние годы боевой дух, ответственность, потенциал, оперативность наших Вооруженных сил еще более возрос.