Qoraqalpog'iston Respublikasi Jo'qorg'i Kengesinig Raisi tadbirkorlar uchun navbatdagi qabulini o'tkazdi
2454
Bugun Qoraqalpog'iston Respublikasi Jo'qorg'i Kengesining Rahbari Amanbay Orыnbaev Berdaq nomidagi Qoraqalpoq davlat universitetida tadbirkorlar bilan uchrashdi.
Ertalab 10:30 boshlangan qabul deyarli 9 soat davom etdi va 19:00 da tugadi. O'tkazilgan qabul davomida 81 nafar tadbirkor tomonidan jami 87 masalada murojatlar kelib tushdi.
Tadbirkorlarning muammolari tinglanib, ularga echim topish, mavjud kamchilikllarni bartaraf etish bo'yicha tegishli choralar ko'rildi. Shuningdek, uzoq muddatni talab etadigan murojatlar Jo'qorg'i Kenges Rahbarining shaxsan nazoratiga olindi, tez fursatda ijobiy hal qilish bo'yicha tegishli rahbarlarga topshiriqlar berildi.
Shu jumladan, o'z takliflari bilan kelgan tadbirkorlar fikrlari tinglanib, har bitta yangi loyiha ishlab chiqqan, yangi ish o'rinlarini yarataman degan tadbirkorlar qo'llab-quvatlanishi alohida ta'kidlandi.

Председатель Жокаргы Кенеса Республики Каракалпакстан провел очередной прием предпринимателей
Сегодня Председатель Жокаргы Кесеа Республики Каракалпакстан Аманбай Орынбаев встретился с предпринимателями в Каракалпакском государственном университете имени Бердаха.
Прием, который начался в 10:30, длился почти 9 часов и закончился в 19:00. В ходе приема 81 предпринимателя обратились по 87 вопросам.
Были выслушаны проблемы предпринимателей, приняты соответствующие меры по их решению, устранению имеющихся недостатков. Также на личный контроль Председателя Жокаргы Кенеса были переданы обращения, требующие длительных сроков, соответствующим руководителям были даны поручения по скорейшему их решению.
В частности, было заслушано мнение предпринимателей, которые пришли со своими предложениями, и подчеркнута поддержка предпринимателей, которые разработали новый проект, в результате чего будут созданы новые рабочие места.