To'rtko'l tumanida «Mehir harakati» karvoni yo'lga chiqdi
Yurtimizda o'zganing yordamiga muhtoj insonlarni har tomonlama qo'llab-quvvatlash, qiyin kunida ularga ko'makchi bo'lish maqsadida boshlangan «Mehir harakati» respublikamizning barcha joylarida davom etmoqda.
Xalqimizga tan bo'lgan bag'rikenglikning ifodasi bo'lgan ushbu harakat negizida ijtimoiy yordamga muhtoj, boquvchisidan ayrilgan yoki yordam berish zarurati bor oilalardan xabar olinib, sovuq kunlarni talofatsiz o'tkazib olishiga ko'maklashilmoqda.
«Mehir harakati» doirasida To'rtko'l tumanidagi yordamga muhtoj bo'lgan 510 ta oilaga «Saxovat va ko'mak» fondi hisobidan birinchi darajali oziq-ovqat mahsulotlari etkazib berildi.

В Турткульском районе караван «Движение милосердия» отправился в путь
Акция «Движение милосердия», начатое с целью оказания всесторонней поддержки нуждающимся людям в нашей стране, оказания им помощи в трудный день, продолжается во всех местах нашей республики.
На основе этого движения, было получено сообщение от семей нуждающиеся в социальной помощи или потерявшие кормильца, чтобы помочь им пережить холодные дни.
510 малообеспеченных семей Турткульского района получили продукты питания и предметы первой необходимости за счет фонда «Щедрость и поддержка» в рамках акции «Движение милосердия».