Respublika prokurori joylarda o'rganish ishlarini olib bordi
Qoraqalpog'iston Respublikasi prokurori Erkabay Tadjiev boshchiligida tegishli soha vakillari Nukus shahridagi gaz bosimi kamaygan “Anasay” mahallasiga borib, fuqarolar bilan suhbatlashdi va vaziyatni yumshatish bo'yicha barcha zarur choralar ko'rilishi haqida tushuntirildi. Ushbu joyning o'zida yuzaga kelgan muammoni hal qilish bo'yicha tegishli soha mutasaddilariga ko'rsatmalar berildi.
O'rganish natijasi bilan xonadonlardagi nosoz holatdagi isitish tizimi uskunalari ta'mirlandi.
Bundan tashqari, Beruniy tuman tibbiyot birlashmasida amalga oshirilayotgan qurilish- ta'mirlash ishlari ko'zdan kechirilib, kasalxona hududida obodonlashtirish, ko'kalamzorlashtirish ishlarini tashkil etish hamda qurilish-ta'mirlash ishlarini jadallashtirish va sifatli olib borilishini nazorat qilish yuzasidan mas’ullarga topshiriq berildi.

Прокурор республики ознакомился с проводимыми работами
Во главе с прокурором Республики Каракалпакстан Эркабаем Таджиевым представители профильной отрасли посетили махаллю «Анасай» в Нукусе, где давление газа снизилось, во время встречи прокурор республики поговорил и объяснил гражданам, что будут приняты все необходимые меры по смягчению данной ситуации. Соответствующим должностным лицам были даны указания для решения возникших проблем на местах.
По результатам работ было отремонтировано неисправное оборудование системы отопления в домах.
Кроме того, были проинспектированы строительно-ремонтные работы, проводимые в Берунийском районном медицинском объединении, а также были даны поручения ответственным за организацию работ по благоустройству, озеленению территории больницы, а также по ускорению и контролю за качеством проведения строительно-ремонтных работ.