Shu munosabat bilan Jo'qorg'i Kenges Raisining topshirig'i bilan xalqimizni sifatli, arzon oziq-ovqat mahsulotlari bilan ta'minlash uchun joylarda oziq-ovqat yarmarkalari tashkil etilib, xalqimiz dasturxoniga oziq-ovqat mahsulotlari etkazib berilishi yo'lga qo'yilgan.
Savdo yarmarkalarida meva, poliz va boshqa birinchi darajali kerakli bo'lgan oziq-ovqat mahsulotlari arzon narxlarda fuqarolarga sotilmoqda. Shuningdek, tegishli soha vakillari tarafidan bozorlarda mahsulotlar bahosining asossiz ko'tarilishining oldini olish bo'yicha muntazam ravishda nazorat qilish ishlari olib borilmoqda.
Xususan, savdo yarmarkalar ish faoliyatini ko'zdan kechirish bo'yicha tegishli soha vakillari tarafidan Mo'ynoq, Qorao'zak, Beruniy, Bo'zatov, Shumanay tumani dehqon bozorlarida nazorat ishlari olib borildi.
Respublikamizning boshqa joylarida ham oziq-ovqat mahsulotlari yarmarkalari tashkil etilmoqda.

На дехканских рынках продолжаются ярмарки
В связи с этим по поручению Председателя Жокаргы Кенеса для обеспечения нашего народа качественными и доступными продуктами питания на местах организованы продовольственные ярмарки и налажена доставка продуктов питания.
На ярмарках фрукты, овощи и другие продукты питания первой необходимости продаются гражданам по низким ценам. Кроме того, представители соответствующей отрасли регулярно проводят мониторинг рынка по недопущению необоснованного роста цен на продукцию.
В частности, была проведена работа по проверке деятельности ярмарок представителями соответствующих отраслей на дехканских рынках Муйнакского, Караузякского, Берунийского, Бозатауского, Шуманайского районов.
Продовольственные ярмарки будут организованы и в других местах нашей республики.