Jo'qorg'i Kenges Raisi Qorao'zak tumani yoshlari bilan uchrashdi
Қорақалпоғистон Республикаси Жўқорғи Кенгес Раиси Аманбай Орынбаев Қораўзак тумани ёшлари билан учрашди.
Учрашувда Жўқорғи Кенгес Раиси бугунги кунда юртимизда ёшларга яратилган имкониятлар вав бу имкониятлардан натижали фойдаланиб келаётган ёшлар ҳаққида маълумот берди.
Бўлиб ўтган учрашув очиқ фикир алмашиш усулида бўлиб ўтди ва ёшлар Жўқорғи Кенгес Раисига ўзларининг фикир ва муаммоларини билдирди.
Масалан, Қораўзак овул фуқаролар йиғинидан Б.Базарбаев онасини даволатиш учун моддий ёрдам сўради. Жўқорғи Кенгес Раиси Б.Базарбаевнинг мурожаатини жойида ҳал қилиш бўйича кўрсатма берди.
Тумандаги 33-сонли мактаб ўқитувчиси А.Қазақбаева мактабга электрон доска керак эканлигини билдирган бўлса, Бердақ ОФЙ фуқароси А.Бахиев спорт зал қуриш масалаларида фикир билдирди.
Ёшлар томонидан билдирилган таклиф ва мурожаатлардан келиб чиқиб кам таъминланган оила фарзандларининг IT соҳасида бепул таълим олишлари учун имконият яратиладиган бўлди.

Председатель Жокаргы Кенеса встретился с молодежью Караузякского района
На встрече Председатель Жокаргы Кенеса рассказал о возможностях, которые сегодня созданы для молодежи в нашей стране, и о молодых людях, которые эффективно используют эти возможности.
Встреча прошла в формате открытого обмена мнениями в котором молодежь высказала свое мнение и проблемы Председателю Жокаргы Кенеса.
Например, Б.Базарбаев проижвающий в ССГ «Караозек ауыл» попросил оказать материальную помощь в лечении его матери. Председатель Жокаргы Кенеса дал поручение решить вопрос с обращением Б.Базарбаева на месте.
Учитель школы № 33 А.Казакбаева заявила, что школе нужна электронная доска, а гражданин ССГ «Бердак» А.Бахиев высказал свое мнение по поводу строительства спортзала.
Благодаря предложениям и обращениям молодежи, детям из малообеспеченных семей будет предоставлена возможность получить бесплатное образование в сфере IT.