Bo'zatovda yangi sanatoriyaning tamal toshi qo'yildi
Davlatimiz rahbarining tashabbusi bilan Bo'zatov tumani yangidan tashkillashtirilib, tuman xalqining farovon turmushini ta'minlash, asosiysi odamlarning salomatligini tiklash bo'yicha ko'pgina amaliy ishlar amalga oshirildi. Natiyjada tuman gullab-yashnadi va o'zgacha tus oldi. Odamlarning turmushi yangi bosqichga ko'tarildi.
Aytish joyiz, Prezidentimizning Qoraqalpog'iston Respublikasiga bo'lgan tashrifi davomida berilgan topshirig'iga muvofiq O'zbekiston kasaba uyushmalari Federatsiyasi tomonidan Bo'zatov tumanida sanatoriya qurish bo'yicha vazifa belgilab olingan edi.
Bugun Qoraqalpog'iston Respublikasi Jo'qorg'i Kengesining Raisi Amanbay Orыnbaev va O'zbekiston kasaba uyushmalari Federatsiyasi Kengashi Raisining o'rinbosari Qobiljon Qirg'izaliev Bo'zatov tumani «Erkindәrya» oыul fuqarolar yig'inida yangi sanatoriyaning tantanali tamal toshini qo'yish marosimiga qatnashdi.
O'zbekiston kasaba uyushmalari Federatsiyasi tomonidan ajratilgan 123 mlrd. so'm mablag' evaziga qurilishi rejalashtirilgan sanatoriya 200 kishiga mo'ljallangan.

В Бозатауском районе заложен первый камень нового санатория
По инициативе Главы нашего государства был заново открыт Бозатауский район, были проведены многие практические работы по обеспечению благополучия жителей района, а главное, по укреплению их здоровья. В результате район преобразился и приобрел особый оттенок. Жизнь людей вышла новый уровень.
Стоит отметить, что в соответствии с поручением Президента в ходе его визита в Республику Каракалпакстан Федерации профсоюзов Узбекистана была поставлена задача по строительству санатория в Бозатауском районе.
Сегодня в церемонии закладки камня нового санатория на сходе сельских граждан «Еркиндарья» Бозатауского района приняли участие Председатель Жокаргы Кенеса Республики Каракалпакстан Аманбай Орынбаев и заместитель Председателя Совета Федерации профсоюзов Узбекистана Кобилжон Киргизалиев.
Санаторий который планируется построить на средства выделенных Федерацией профсоюзов Узбекистана в размере 123 млрд. сум рассчитано на 200 человек.