Nafaqat manzilga, ko'ngillarga ham ravon yo'llarda boriladi
O'zbekiston Respublikasi Prezidenti Sh.Mirziyoevning 2022-yil 25-oktyabrdagi «2022-2023 yillarda mahallalar infratuzilmasini yanada yaxshilash bo'yicha qo'shimcha chora-tadbirlar to'g'risida»gi PQ-408-sonli qarori asosida Qoraqalpog'iston Respublikasida bir qancha ishlar amalga oshirish rejalashtirilgan.
Qaror ijrosini ta'minlash va aholi turmushida uchrayotgan muammolarni hal etish bo'yicha Kegeyli tumanida bir qancha vazifalar belgilab olinib, shundan ichki xo'jalik yo'llarni ta'mirlash bo'yicha 6 mahalla fuqarolar va 1 ta ovul fuqarolar yig'ini hududida 8,5 km tuproq yo'llarga 1,8 mlrd. so'mlik qum-shag'al aralashmasini yotqizish belgilangan edi.
Bugungi kunda loyiha smetada belgilangan 8 km yo'llarga qum-shag'al aralashmasi to'shalib, belgilangan reja yakunlanish arafasida.

Проблемы граждан находят свое решение путем обеспечения реализации постановления
На основании постановления Президента Республики Узбекистан Ш.Мирзиёева от 25 октября 2022 года «О дополнительных мерах по дальнейшему улучшению инфраструктуры махаллей в 2022-2023 годах» в Республике Каракалпакстан планируется провести ряд работ.
В Кегейлийском районе намечен ряд задач по обеспечению исполнения постановления и решению проблем, стоящих перед населением, в том числе ремонт внутренних дорог в 6 махаллях, а также в 1 ауле на территории схода граждан намечена укладка 8,5 км песчано-гравийной смеси на сумму 1,8 млрд. сумов.
Сегодня идет укладка песчано-гравийной смеси на 8 км дорог, указанных в проектно-сметной документации, и намеченный план близится к выполнению.