Qoraqalpog'iston Respublikasi Jo‘qorg'i Kengesining Raisi Amanbay Orinbaev Xitoy kompaniyalari vakillari bilan uchrashdi
1596
Qoraqalpog'iston Respublikasi Jo‘qorg'i Kengesining Raisi Amanbay Orinbaev Xitoy Xalq Respublikasining CSADI company (Central South Architecture design Institute) co LTD kompaniyasi vitse-prezidenti Lyu Geng Chjon rahbarligidagi delegatsiya bilan uchrashdi.
O‘tkazilgan uchrashuvda respublikamiz hududida xorijiy investitsiyalarni jalb etish orqali yangi loyihalarni amalga oshirish, hamkorlik istiqbollarini belgilab olish, Xitoy davlati texnologiyalari asosida respublikamiz hududida yangi ob’ektlarni qurish haqida so‘z yuritildi.
Muloqot davomida kompaniya vakillari respublikamiz hududida yangi ob’ektlarni qurish bo‘yicha o‘zlarining loyihalarini taklif qildi va taqdimotlari bilan tanishtirdi.
O‘z navbatida Jo‘qorg'i Kenges Raisi yurtimizda hurmatli Prezidentimiz tomonidan investitsion jozibadorlikni oshirish, yangi loyihalarni qo‘llab-quvvatlash bo‘yicha keng imkoniyatlar yaratib berilganligini, har qanday tashabbus uchun barcha sharoitlar yaratilishini ta'kidladi.

Председатель Жокаргы Кенеса Республики Каракалпакстан Аманбай Орынбаев встретился с представителями китайских компаний
1580
Председатель Жокаргы Кенеса Республики Каракалпакстан Аманбай Орынбаев провёл встречу с делегацией во главе с вице-президентом китайской компании CSADI (Central South Architecture Design Institute) сo Ltd Лю Гэнг Чжоном.
Во время встречи были обсуждены вопросы реализации новых проектов на территории республики за счёт привлечения иностранных инвестиций, а также перспективы сотрудничества и строительства новых объектов с применением китайских технологий.
В ходе переговоров представители компании представили свои проекты и презентации, касающиеся строительства новых объектов на территории республики.
В свою очередь, Председатель Жокаргы Кенеса подчеркнул, что Президент страны создал широкие возможности для повышения инвестиционной привлекательности и поддержки новых проектов. Он отметил, что для реализации любой перспективной инициативы будут обеспечены все необходимые условия.