To‘rtko‘l tumani hokimi tayinlandi
Bugun, 30-aprel kuni xalq deputatlari To‘rtko‘l tuman Kengashining navbatdan tashqari 9-sessiyasi bo‘lib o‘tdi.
Sessiyaning kun tartibida tashkiliy masala ko‘rib chiqildi.
Unda Qoraqalpog‘iston Respublikasi Jo‘qorg‘i Kengesining Raisi Amanbay Orinbayev ishtirok etdi va so‘zga chiqdi.
Sessiyada To‘rtko‘l tumani hokimi lavozimiga Xudaybergenov Ilxomboy Tilavbayevichni tayinlash masalasi ko‘rib chiqildi.
Taklif etilgan nomzodni tuman Kengashining deputatlari qo‘llab-quvvatlab so‘zga chiqdi.
Sessiyada Xudaybergenov Ilxomboy Tilavbayevich To‘rtko‘l tumani hokimi etib tayinlandi.
Ma’lumot o‘rnida ta’kidlash joiz I.Xudaybergenov mehnat faoliyati davomida Ichki ishlar organlarida, shuningdek, Toshkent viloyati hokimining o‘rinbosari kabi mas’uliyatli lavozimlarda samarali faoliyat olib borgan.
Shuning bilan xalq deputatlari To‘rtko‘l tuman Kengashining navbatdan tashqari 9-sessiyasi o‘z ishini yakunladi.

Назначен хоким Турткульского района
Сегодня, 30 апреля, состоялась внеочередная 9-я сессия Турткульского районного Кенгаша народных депутатов.
На повестке дня сессии стоял организационный вопрос.
В работе сессии принял участие и выступил Председатель Жокаргы Кенеса Республики Каракалпакстан Аманбай Орынбаев.
В ходе заседания был рассмотрен вопрос о назначении Худойбергенова Илхомбоя Тилавбаевича на должность хокима Турткульского района.
Ряд депутатов районного Кенгаша выступили в поддержку выдвинутой кандидатуры.
По итогам обсуждения Илхомбой Тилавбаевич Худойбергенов был назначен хокимом Турткульского района.
Следует отметить, что И. Худойбергенов на протяжении своей трудовой деятельности плодотворно работал в системе органов внутренних дел, а также занимал ответственные должности, включая пост заместителя хокима Ташкентской области.
На этом внеочередная 9-я сессия Кенгаша народных депутатов Турткульского района завершила свою работу.