Quvayt davlatining tashqi beg‘araz mablag‘lari asosida bepul operatsiyalar o‘tkazilmoqda
Yurtimizda hurmatli Prezidentimizning qo‘llab-quvvatlashi bilan xalqaro grantlar va tashqi beg‘araz mablag‘larni keng jalb etishga alohida e’tibor qaratilmoqda.
Shu kunlarda Sog‘liqni saqlash vazirligi tomonidan mamlakatimiz bo‘yicha "Sog‘lomlashtirish oyligi" doirasida ijtimoiy himoyaga muhtoj, kambag‘allik reestriga kiritilgan aholi orasida kasalliklarni erta aniqlash va bemorlarni yashash hududining o‘zida sog‘lomlashtirish choralari ko‘rilmoqda.
Quvayt davlatining tashqi beg‘araz mablag‘lari asosida Respublika ixtisoslashtirilgan Kardiologiya, Ko‘z mikroxirurgiyasi markazlarining mintaqaviy filiali va bolalar tibbiyot markazlarida - Quvayt davlatining "Al-amal" xalqaro jarrohlik guruhining shifokorlari kelib, fuqarolarni tibbiy ko‘rikdan o‘tkazdi va operatsiyalarni amalga oshirmoqda.

Проводятся бесплатные операции на основе внешних средств Государства Кувейт
При поддержке нашего уважаемого Президента в стране уделяется особое внимание широкому привлечению международных грантов и внешнего спонсорского финансирования.
В эти дни Министерством здравоохранения в рамках «Месяца оздоровления» по всей стране реализуются меры по раннему выявлению заболеваний у граждан, нуждающихся в социальной защите и включённых в реестр малообеспеченных, а также по оказанию медицинской помощи непосредственно по месту их жительства.
В Республиканском специализированном центра кардиологии, региональном филиале центра глазной микрохирургии, а также в детских медицинских центрах врачи международной хирургической бригады «Аль-Амаль» (Государство Кувейт) провели медицинские осмотры и операции гражданам за счёт безвозмездной внешней помощи Кувейта.