Quvayt davlatining tashqi beg‘araz mablag‘lari asosida bepul operatsiyalar o‘tkazilmoqda
Yurtimizda hurmatli Prezidentimizning qo‘llab-quvvatlashi bilan xalqaro grantlar va tashqi beg‘araz mablag‘larni keng jalb etishga alohida e’tibor qaratilmoqda.
Shu kunlarda Sog‘liqni saqlash vazirligi tomonidan mamlakatimiz bo‘yicha "Sog‘lomlashtirish oyligi" doirasida ijtimoiy himoyaga muhtoj, kambag‘allik reestriga kiritilgan aholi orasida kasalliklarni erta aniqlash va bemorlarni yashash hududining o‘zida sog‘lomlashtirish choralari ko‘rilmoqda.
Quvayt davlatining tashqi beg‘araz mablag‘lari asosida Respublika ixtisoslashtirilgan Kardiologiya, Ko‘z mikroxirurgiyasi markazlarining mintaqaviy filiali va bolalar tibbiyot markazlarida - Quvayt davlatining "Al-amal" xalqaro jarrohlik guruhining shifokorlari kelib, fuqarolarni tibbiy ko‘rikdan o‘tkazdi va operatsiyalarni amalga oshirmoqda.

Free Surgeries Carried Out with the Support of Kuwait's External Grant Aid
With the support of the esteemed President, our country places special emphasis on actively attracting international grants and external non-repayable assistance.
These days, as part of the nationwide “Health Improvement Month,” the Ministry of Health is implementing measures aimed at early detection of diseases and providing medical care to citizens in need — those included in the social protection registry — directly in their place of residence.
Thanks to the external non-repayable aid of the State of Kuwait, doctors from the international surgical team "Al-Amal" are working in the regional branches of the Republican Specialized Centers of Cardiology, Eye Microsurgery, and in pediatric medical institutions.