Bo‘zatov tumanini ijtimoiy-iqtisodiy rivojlantirish masalalari ko‘rib chiqildi
Qoraqalpog'iston Respublikasi Jo‘qorg'i Kengesining Raisi Amanbay Orinbaev Bo‘zatov tumanida respublika idora-tashkilotlari, tuman faollari ishtirokida majlis o‘tkazdi.
Unda tumanni ijtimoiy-iqtisodiy rivojlantirish, kambag'allikni qisqartirish, aholi bandligini ta'minlash hamda investitsiya loyihalarini amalga oshirish borasidagi berilgan topshiriqlar bo‘yicha chora-tadbirlar dasturining ijrosi masalalari ko‘rib chiqildi.
Ta'kidlash joizki, tumanni har tomonlama rivojlantirish bo‘yicha maxsus dastur asosida bir qator vazifalar belgilab berilgan bo‘lib, muammolarni hal etish maqsadida hurmatli Prezidentimiz tomonidan barcha imkoniyatlar yaratib berilgan, moliyaviy manbalar ham hal qilib berilgan. Lekin, ayrim joylarda mavjud imkoniyatlar to‘liq ishga solinmayapti.
Shuni ham alohida ta'kidlash joiz, majlisda Bo‘zatov tumani va shimoliy tumanlarni bevosita Qo‘ng'irot tumani bilan bog'lovchi ponton ko‘prik qurish masalasini o‘rganib chiqish, tuman hududida avtomobillarga gaz to‘ldirish kompressor shoxobchasini tez fursatda ishga tushirish bo‘yicha mutasaddilarga topshiriqlar berildi.

Рассмотрены вопросы социально-экономического развития Бозатауского района
Председатель Жокаргы Кенеса Республики Каракалпакстан Аманбай Орынбаев провел совещание в Бозатауском районе с участием представителей республиканских учреждений и организаций, а также активистов района.
Были рассмотрены вопросы выполнения программы мероприятий по социально-экономическому развитию района, сокращению бедности, обеспечению занятости населения и реализации инвестиционных проектов.
Следует отметить, что на основе специальной программы по всестороннему развитию района был определен ряд задач, и для решения этих проблем уважаемым Президентом были созданы все необходимые условия, а также решены финансовые вопросы. Однако в некоторых местах имеющиеся возможности используются не в полной мере.
Следует отметить, что на совещании ответственным лицам поручено изучить вопрос строительства понтонного моста, непосредственно соединяющего Бозатауский район и северные районы с Кунградским районом, а также в кратчайшие сроки ввести в эксплуатацию газонаполнительную компрессорную станцию для автомобилей на территории района.