Jo‘qorg'i Kenges Raisi Chimboy tumanidagi tadbirkorlar bilan uchrashdi
Qoraqalpog'iston Respublikasi Jo‘qorg'i Kengesining Raisi Amanbay Orыnbaev Chimboy tumanidagi tadbirkorlar bilan uchrashuv o‘tkazdi.
Dastlab Jo‘qorg'i Kenges Raisi hurmatli Prezidentimizning Qoraqalpog'istonga alohida e’tibori bilan qabul qilingan qaror va farmonlar asosida berilgan imtiyozlar, tadbirkorlikni yanada rivojlantirish bo‘yicha yaratilgan sharoitlar haqida keng turda ta'kidlab o‘tdi.
O‘z navbatida, ushbu imtiyozlardan samarali foydalanib, tumanda ish o‘rinlari yaratish, yangi tadbirkorlik quvvatlarini ishga tushirish masalalari muhokama qilindi.
Shu bilan birga, yangi quvvatlarni ishga tushirishda uchrayotgan muammolar, o‘z echimini kutayotgan masalalar tinglanib, echimini topish bo‘yicha mutasaddilarga aniq topshiriqlar berildi.

Председатель Жокаргы Кенеса встретился с предпринимателями Чимбайского района
Председатель Жокаргы Кенеса Республики Каракалпакстан Аманбай Орынбаев провёл встречу с предпринимателями Чимбайского района.
В начале встречи Председатель подробно остановился на льготах, предоставленных Каракалпакстану в соответствии с постановлениями и указами, принятыми уважаемым Президентом, а также на созданных условиях для дальнейшего развития предпринимательства.
В ходе беседы были обсуждены вопросы эффективного использования предоставленных льгот для создания новых рабочих мест и запуска предприятий в районе.
Кроме того, были заслушаны проблемы, возникающие при запуске новых производственных мощностей, а также вопросы, ожидающие своего решения. По итогам обсуждения ответственным лицам даны конкретные поручения по устранению выявленных препятствий и оказанию содействия предпринимателям.