Jo‘qorg‘i Kenges Raisi Nukus shahridagi faol yoshlar bilan yaqindan muloqot qildi
Qoraqalpog‘iston Respublikasi Jo‘qorg‘i Kengesining Raisi Amanbay Orinbayev "Yoshlar oyligi" doirasida Nukus shahridagi faol yoshlar bilan uchrashdi.
Uchrashuv doirasida dastlab, IT sohasi mutaxassislari tomonidan sohani rivojlantirish, IT xizmatlarini taqdim etishni yo‘lga qo‘yish, ozgina qunt qilish orqali katta daromad olishni yo‘lga qo‘yish hamda Tashqi beg‘araz yordam mablag‘larini (grantlarni) jalb qilish va donorlar bilan ishlash bo‘limi, tijorat banklari tomonidan yoshlar tadbirkorligini rivojlantirish va turli loyihalar ustida ishlashi bo‘yicha taqdimotlar, ma’lumotlar taqdim etildi.
Bundan keyin o‘tkazilgan uchrashuvda Jo‘qorg‘i Kenges Raisi hurmatli Prezidentimizning alohida e’tibori bilan yoshlarga yaratilgan imkoniyatlar haqida keng turda ta’kidlab o‘tdi. Shu bilan birga, bunday imkoniyatlardan o‘rinli foydalanib, yuqori natijalarga erishayotgan yoshlar soni ortib borayotgani alohida mamnuniyat bilan qayd etildi.
O‘z navbatida, yoshlar davlatimiz rahbarining bunday yuksak ishonchi va yoshlarga ko‘rsatayotgan otalarcha g‘amxo‘rligi uchun chuqur minnatdorlik bildirdi.
O‘tkazilgan uchrashuv davomida yoshlar bilan yaqindan muloqot qilinib, ularning xohish-istaklari, shuningdek, takliflari tinglandi. Unda bir qator muhim tashabbuslar va masalalar ko‘tarildi. O‘z navbatida har bir tashabbus va taklif Jo‘qorg‘i Kenges Raisi tomonidan belgilab olindi.
Bundan so‘ng bir guruh yoshlar faolligi va tengdoshlari orasida alohida yutuqlarga erishib, ko‘pchilikka namuna bo‘layotgani uchun Qoraqalpog‘iston Respublikasi Jo‘qorg‘i Kengesi Prezidiumi qarori bilan taqdirlandi.

Chairman of the Jokargy Kenes Engages in Dialogue with Active Youth in Nukus
Chairman of the Jokargy Kenes of the Republic of Karakalpakstan, Amanbay Orynbaev, met with active youth of Nukus as part of the "Youth Month" initiative.
As part of the meeting, specialists in the IT sector provided information and presentations on developing the field, launching IT services, and generating substantial income through diligent work. In addition, representatives from the External Grant and Donor Cooperation Department and commercial banks presented opportunities for promoting youth entrepreneurship and implementing various projects.
Afterwards, at the meeting, the Chairman of the Jokargy Kenes highlighted in detail the opportunities created for the youth thanks to the special attention of our respected President. He also expressed particular satisfaction with the increasing number of young people who are effectively utilizing these opportunities and achieving significant results.
In turn, the youth expressed their deep gratitude for the great trust shown by the head of our state and his fatherly care for them.
During the meeting, close discussions were held with the youth, and their wishes, requests, and proposals were heard. Several important initiatives and issues were raised. Each initiative and proposal was duly noted by the Chairman of the Jokargy Kenes.
Afterwards, a group of young people were awarded by the Presidium of the Jokargy Kenes of the Republic of Karakalpakstan for their outstanding activity and notable achievements among their peers, serving as exemplary role models for many.