Bugun Qoraqalpog‘iston san’at saroyida respublikamizdagi maktablarda barcha fanlardan a’lo baholarda o‘qib, yakunlovchi imtihonlarni muvaffaqiyatli topshirgan bitiruvchi yoshlarimizga oltin va kumush medallarini topshirishga bag‘ishlangan tantanali tadbir o‘tkazildi.
Unda Qoraqalpog‘iston Respublikasi Jo‘qorg‘i Kengesining Raisi Amanbay Orinbayev so‘zga chiqib, barcha bitiruvchi yoshlarni qo‘lga kiritgan muvaffaqiyati bilan tabrikladi.
Bugungi kunda yoshlarni ilimli-bilimli, jismoniy tomondan salomat insonlar etib tarbiyalash va kamolga keltirish – davlat siyosatining ustuvor yo‘nalishlarining biriga aylangan. Shuning uchun ham, yurtimizda hurmatli Prezidentimizning rahbarligida yoshlarni har tomonlama qo‘llab-quvvatlashga va ularni munosib taqdirlashga alohida e’tibor qaratilmoqda. O‘z navbatida, ko‘rsatilayotgan bunday e’tibor natijasida ular orasidan ko‘plab iste’dodli va yurtimiz bayrog‘ini dunyoga tanitadigan yoshlar yetishib chiqyapti.
Tantanali tadbir davomida bitiruvchilarga bag‘ishlangan medallar Jo‘qorg‘i Kenges Raisi tomonidan topshirildi.
Tadbir davomida san’at va madaniyat xodimlari ijrosidagi konsert dasturi yig‘ilganlar e’tiboriga havola etildi.

Medals Were Solemnly Awarded to Talented Youth
Today, a solemn ceremony was held at the Palace of Arts of Karakalpakstan to award gold and silver medals to the graduates of the republic's schools who successfully passed their final exams in all subjects.
Chairman of the Jokargy Kenes of the Republic of Karakalpakstan, Amanbay Orynbaev, addressed the participants with a congratulatory speech. He warmly congratulated the graduates on their achievements and wished them continued success in their future endeavors.
In his speech, he emphasized that educating a well-informed, intellectually developed, and physically healthy younger generation is one of the key priorities of state policy. On the initiative and under the leadership of the esteemed President, large-scale efforts are being carried out across the country to provide comprehensive support and worthy encouragement to the younger generation.
It was noted that it is precisely thanks to such attention from the state that a talented and goal-oriented young generation is emerging - one capable of bringing honor to our country on the international stage.
At the end of the ceremony, the Chairman of the Jokargy Kenes personally presented the well-deserved gold and silver medals to the graduates.
The festive atmosphere of the event was enhanced by a concert program featuring performances by artists and cultural figures.