Qoraqalpog‘iston - "Eco Expo Central Asia 2025" yetakchisi
Yakunlangan Eco Expo Central Asia 2025 xalqaro ekologik texnologiyalar ko‘rgazmasida Qoraqalpog‘iston o‘z salohiyatini ishonch bilan namoyish etib, birinchi o‘rinni qo‘lga kiritdi hamda barqaror rivojlanish va ekologik innovatsiyalar sohasida yetakchilardan biri sifatida e’tirof etildi.
19-21-iyun kunlari Toshkentda bo‘lib o‘tgan ko‘rgazmada Markaziy Osiyo va dunyoning turli mamlakatlaridan 200 dan ortiq ishtirokchi qatnashdi.
Ko‘rgazma yakunida hakamlar hay’ati Qoraqalpog‘istonning milliy va xalqaro ekologik kun tartibini amalga oshirishga qo‘shgan hissasini, shuningdek, ilmiy yutuqlar, davlat siyosati va mahalliy tashabbuslarni muvaffaqiyatli uyg‘unlashtirishni yuqori baholadi. Respublikamiz "Eco Expo Central Asia 2025" ishtirokchilari orasida umumiy reytingda birinchi o‘rinni egalladi.

Каракалпакстан - лидер "Eco Expo Central Asia 2025"
На завершившейся международной выставке экологических технологий Eco Expo Central Asia 2025 Каракалпакстан уверенно продемонстрировал свой потенциал, заняв первое место и признан одним из лидеров в области устойчивого развития и экологических инноваций.
В выставке, проходившей 19-21 июня в Ташкенте, приняли участие более 200 участников из разных стран Центральной Азии и мира.
По итогам выставки жюри высоко оценило вклад Каракалпакстана в реализацию национальной и международной экологической повестки дня, а также успешное сочетание научных достижений, государственной политики и местных инициатив. Республика заняла первое место в общем рейтинге среди участников "Eco Expo Central Asia 2025."