Qoraqalpog‘iston - "Eco Expo Central Asia 2025" yetakchisi
Yakunlangan Eco Expo Central Asia 2025 xalqaro ekologik texnologiyalar ko‘rgazmasida Qoraqalpog‘iston o‘z salohiyatini ishonch bilan namoyish etib, birinchi o‘rinni qo‘lga kiritdi hamda barqaror rivojlanish va ekologik innovatsiyalar sohasida yetakchilardan biri sifatida e’tirof etildi.
19-21-iyun kunlari Toshkentda bo‘lib o‘tgan ko‘rgazmada Markaziy Osiyo va dunyoning turli mamlakatlaridan 200 dan ortiq ishtirokchi qatnashdi.
Ko‘rgazma yakunida hakamlar hay’ati Qoraqalpog‘istonning milliy va xalqaro ekologik kun tartibini amalga oshirishga qo‘shgan hissasini, shuningdek, ilmiy yutuqlar, davlat siyosati va mahalliy tashabbuslarni muvaffaqiyatli uyg‘unlashtirishni yuqori baholadi. Respublikamiz "Eco Expo Central Asia 2025" ishtirokchilari orasida umumiy reytingda birinchi o‘rinni egalladi.

Karakalpakstan Takes the Lead in "Eco Expo Central Asia 2025"
At the recently concluded international exhibition of environmental technologies, Eco Expo Central Asia 2025, Karakalpakstan confidently showcased its potential, taking first place and being recognized as one of the leaders in sustainable development and environmental innovation.
The exhibition, held on June 19-21 in Tashkent, brought together over 200 participants from across Central Asia and around the world.
Based on the results of the event, the jury highly praised Karakalpakstan’s contribution to the implementation of both national and international environmental agendas, as well as its successful integration of scientific achievements, public policy, and local initiatives. The republic secured first place in the overall ranking among participants of “Eco Expo Central Asia 2025.”