Yoshlarga bag‘ishlangan kun keng nishonlanmoqda
Bugun O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyevning mamlakatimiz yoshlari bilan uchrashuvi o‘tkazildi. Unda mamlakatimizning barcha hududlaridan, shu jumladan Qoraqalpog‘istondan videoaloqa orqali yoshlar ishtirok etdi.
O‘tkazilgan uchrashuvda davlatimiz rahbari so‘zga chiqib, barcha yoshlarni bugungi qutlug‘ ayyom - Yoshlar kuni bilan samimiy tabrikladi va nutq so‘zladi. Unda shuningdek, ilm-fan, texnologiya, madaniyat, san’at, sport, tadbirkorlik va boshqa sohalarda tengdoshlariga o‘rnak bo‘layotgan bir guruh yoshlarga hurmatli Prezidentimiz tomonidan mukofotlar topshirildi.
Uchrashuv yakunlangach, ko‘p millatli xalqimizning do‘stlik ramziga aylangan, Nukus shahridagi O‘tovda o‘z yo‘nalishlari bo‘yicha yuqori natijalarga erishayotgan bir guruh yoshlarni taqdirlash marosimi o‘tkazildi.
Unda Qoraqalpog‘iston Respublikasi Jo‘qorg‘i Kengesining Raisi Amanbay Orinbayev so‘zga chiqib, hurmatli Prezidentimiz tomonidan yoshlarga qaratilayotgan alohida e’tibor va ko‘rsatilayotgan otalarcha g‘amxo‘rligi haqida keng turda ta’kidlab o‘tdi.
Bundan so‘ng Qoraqalpog‘iston Respublikasi Jo‘qorg‘i Kengesi Prezidiumi qarori bilan bir guruh faol yoshlarga «O‘atan pidayisi» va «Umit ushqini» ko‘krak nishonlari topshirildi.

День молодёжи широко отмечается
Сегодня состоялась встреча Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева с молодёжью страны. В мероприятии приняли участие молодые люди из всех регионов республики, включая Каракалпакстан, — в формате видеосвязи.
Во время встречи глава государства выступил с речью и сердечно поздравил всех молодых граждан с этим замечательным праздником — Днём молодёжи. Группе молодых людей, ставших примером для сверстников в сфере науки, технологий, культуры, искусства, спорта, предпринимательства и других областей, были вручены награды от имени уважаемого Президента.
По завершении встречи в «Қара-уй» города Нукуса — символе дружбы нашего многонационального народа — состоялась торжественная церемония награждения молодых людей, добившихся высоких результатов в своей профессиональной деятельности.
Председатель Жокаргы Кенеса Республики Каракалпакстан Аманбай Орынбаев также выступил с речью, подчеркнув особое внимание и отеческую заботу, которые оказывает молодёжи Президент страны.