Shumanay tumanini ijtimoiy-iqtisodiy rivojlantirish masalalari ko‘rib chiqildi
Qoraqalpog‘iston Respublikasi Jo‘qorg‘i Kengesining Raisi Amanbay Orinbayev Shumanay tumanida respublika idora-tashkilotlari, tuman faollari ishtirokida majlis o‘tkazdi.
Unda tumanni ijtimoiy-iqtisodiy rivojlantirish, kambag‘allikni qisqartirish, aholi bandligini ta’minlash hamda investitsiya loyihalarini amalga oshirish borasidagi berilgan topshiriqlar bo‘yicha chora-tadbirlar dasturining ijrosi masalalari ko‘rib chiqildi.
Ta’kidlash joizki, tumanni har tomonlama rivojlantirish bo‘yicha maxsus dastur asosida bir qator vazifalar belgilab berilgan bo‘lib, muammolarni hal etish maqsadida hurmatli Prezidentimiz tomonidan barcha imkoniyatlar yaratib berilgan, moliyaviy manbalar ham hal qilib berilgan.
O‘tkazilgan majlis davomida tez fursatda bajarilishi lozim bo‘lgan vazifalar belgilanib, aniq topshiriqlar berildi va o‘z vazifasini bajarishga loqaydlik bilan qarayotgan rahbarlar qat’iy ogohlantirildi.

Chairman of the Jokargy Kenes of the Republic of Karakalpakstan, Amanbay Orynbaev, held a meeting in Shumanay district with the participation of republican institutions, organizations, and local activists.
The meeting focused on the implementation of the action program aimed at the socio-economic development of the district, poverty reduction, employment promotion, and the execution of investment projects.
It is worth noting that a special program has been developed to ensure the comprehensive development of the district, with specific tasks outlined. All necessary conditions, including financial resources, have been provided by the respected President to address the existing challenges.
During the meeting, urgent tasks were outlined, and clear instructions were given. Leaders who showed negligence in fulfilling their duties received strict warnings.