Shumanay tumanini ijtimoiy-iqtisodiy rivojlantirish masalalari ko‘rib chiqildi
Qoraqalpog‘iston Respublikasi Jo‘qorg‘i Kengesining Raisi Amanbay Orinbayev Shumanay tumanida respublika idora-tashkilotlari, tuman faollari ishtirokida majlis o‘tkazdi.
Unda tumanni ijtimoiy-iqtisodiy rivojlantirish, kambag‘allikni qisqartirish, aholi bandligini ta’minlash hamda investitsiya loyihalarini amalga oshirish borasidagi berilgan topshiriqlar bo‘yicha chora-tadbirlar dasturining ijrosi masalalari ko‘rib chiqildi.
Ta’kidlash joizki, tumanni har tomonlama rivojlantirish bo‘yicha maxsus dastur asosida bir qator vazifalar belgilab berilgan bo‘lib, muammolarni hal etish maqsadida hurmatli Prezidentimiz tomonidan barcha imkoniyatlar yaratib berilgan, moliyaviy manbalar ham hal qilib berilgan.
O‘tkazilgan majlis davomida tez fursatda bajarilishi lozim bo‘lgan vazifalar belgilanib, aniq topshiriqlar berildi va o‘z vazifasini bajarishga loqaydlik bilan qarayotgan rahbarlar qat’iy ogohlantirildi.

Рассмотрены вопросы социально-экономического развития Шуманайского района
Председатель Жокаргы Кенеса Республики Каракалпакстан Аманбай Орынбаев провел совещание в Шуманайском районе с участием представителей республиканских учреждений и организаций, а также активистов района.
Были рассмотрены вопросы реализации программы мероприятий по социально-экономическому развитию района, сокращению бедности, обеспечению занятости населения и реализации инвестиционных проектов.
Следует отметить, что на основе специальной программы по всестороннему развитию района был определен ряд задач, и для решения этих проблем уважаемым Президентом были созданы все необходимые условия, а также решены финансовые вопросы.
В ходе совещания были определены задачи, которые необходимо решить в ближайшее время, даны конкретные поручения, а руководителям, халатно относящимся к выполнению своих обязанностей, вынесено строгое предупреждение.