"Jan'adәrya" qishlog‘ida yangi sport zali qad rostladi
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2024-yil 24-dekabrdagi "2025-2027-yillarda O‘zbekiston Respublikasining ijtimoiy va ishlab chiqarish infratuzilmasini rivojlantirish chora-tadbirlari to‘g‘risida"gi 454-sonli qaroriga asosan, Taxtako‘pir tumanida ijtimoiy soha infratuzilmasini mustahkamlash bo‘yicha bir qator amaliy ishlar boshlab yuborilgan.
Xususan, tumandagi «Jaңadәrya» OFY hududidagi 19-sonli umumta’lim maktabi yonida 2,141 mlrd. so‘m mablag‘ asosida zamonaviy, barcha talab va me’yorlarga javob beradigan 12x24 o‘lchamdagi yopiq sport zalini qurish ishlari olib borilmoqda.
Sport zalning foydalanishga topshirilishi maktab o‘quvchilari uchun jismoniy tarbiya mashg‘ulotlarini yuqori sifatda o‘tkazish, sport to‘garaklari faoliyatini kengaytirish, yoshlar o‘rtasida sog‘lom turmush tarzini shakllantirishga xizmat qiladi.

Based on Presidential Decree No. PD-454 of the Republic of Uzbekistan dated December 24, 2024, "On Measures to develop the social and industrial infrastructure of the Republic of Uzbekistan in 2025–2027," a number of practical efforts have been launched in Takhtakupir district to strengthen the social infrastructure sector.
In particular, construction is underway on a modern indoor sports hall measuring 12 by 24 meters near Secondary School No. 19, located in the Zhanadarya Citizens’ Assembly area. The project, which fully complies with current standards and requirements, is being carried out with a total investment of 2.141 billion soums.
The launch of the new sports hall will create conditions for high-quality physical education classes, expand the activities of sports clubs, and contribute to fostering a healthy lifestyle among young people.