Faxriy futbolchilar Qoraqalpog‘iston birinchiligida bellashdi
Nukus shahrida «Nuroniylar e’tiborda» shiori ostida respublikamiz nuroniylari o‘rtasida sog‘lom turmush tarzini targ‘ib qilish, ularning jismoniy faolligini oshirish maqsadida, 60 va undan yuqori yoshdagi faxriy futbolchilar o‘rtasida sportning mini futbol turidan Qoraqalpog‘iston birinchiligi bo‘lib o‘tdi.
«Nuroniy» jamg‘armasi Qoraqalpog‘iston Respublikasi bo‘limi tomonidan tashkil etilgan musobaqada Nukus shahri va tumanlardan 16 ta jamoa ishtirok etdi. Qizg‘in kechgan musobaqaning final o‘yinida Nukus shahri jamoasi birinchi o‘rinni egallashga muvaffaq bo‘ldi. To‘rtko‘l tumani faxriylari ikkinchi o‘rin. Faxrli uchinchi o‘rin Xo‘jayli va Beruniy tumanlari jamoalariga nasib etdi.
O‘tkazilgan musobaqa yakunida g‘oliblarga tashkilotchilar tomonidan tayyorlangan maxsus diplom va esdalik sovg‘alari topshirildi.
Shuningdek, «Eng yaxshi hujumchi» nominatsiyasi bo‘yicha Xo‘jayli tumanidan Rozimov Orinbay, «Eng yaxshi himoyachi» nominatsiyasi bo‘yicha Beruniy tumanidan Tadjibayev Shavkat, «Eng yaxshi darvozabon» nominatsiyasi bo‘yicha Nukus shahridan Mishenov Maqset qimmatbaho sovg‘alar bilan taqdirlandi.

Veteran Footballers Competed in the Karakalpakstan Championship
As part of the "Attention to Veterans" initiative, the Karakalpakstan Championship in mini football among veteran players aged 60 and above was held in Nukus. The event aimed to promote a healthy lifestyle and increase physical activity among elderly citizens of our republic.
The competitions were organized by the Karakalpakstan branch of the “Nuraniy” Foundation and brought together 16 teams from Nukus city and various districts. In the exciting final match, the team from Nukus city secured first place. The veterans of Turtkul district took second place, while the honorable third place was shared by the teams from Khodjeli and Beruniy districts.
At the end of the tournament, the winners were awarded special diplomas and commemorative gifts prepared by the organizers.
In addition, individual awards were presented in the following categories: “Best Forward” - Rozimov Orinbay from Khodjeli district, “Best Defender” - Tadjibaev Shavkat from Beruniy district, and “Best Goalkeeper” - Mishenov Makset from Nukus city. All were awarded valuable prizes.