Faxriy futbolchilar Qoraqalpog‘iston birinchiligida bellashdi
Nukus shahrida «Nuroniylar e’tiborda» shiori ostida respublikamiz nuroniylari o‘rtasida sog‘lom turmush tarzini targ‘ib qilish, ularning jismoniy faolligini oshirish maqsadida, 60 va undan yuqori yoshdagi faxriy futbolchilar o‘rtasida sportning mini futbol turidan Qoraqalpog‘iston birinchiligi bo‘lib o‘tdi.
«Nuroniy» jamg‘armasi Qoraqalpog‘iston Respublikasi bo‘limi tomonidan tashkil etilgan musobaqada Nukus shahri va tumanlardan 16 ta jamoa ishtirok etdi. Qizg‘in kechgan musobaqaning final o‘yinida Nukus shahri jamoasi birinchi o‘rinni egallashga muvaffaq bo‘ldi. To‘rtko‘l tumani faxriylari ikkinchi o‘rin. Faxrli uchinchi o‘rin Xo‘jayli va Beruniy tumanlari jamoalariga nasib etdi.
O‘tkazilgan musobaqa yakunida g‘oliblarga tashkilotchilar tomonidan tayyorlangan maxsus diplom va esdalik sovg‘alari topshirildi.
Shuningdek, «Eng yaxshi hujumchi» nominatsiyasi bo‘yicha Xo‘jayli tumanidan Rozimov Orinbay, «Eng yaxshi himoyachi» nominatsiyasi bo‘yicha Beruniy tumanidan Tadjibayev Shavkat, «Eng yaxshi darvozabon» nominatsiyasi bo‘yicha Nukus shahridan Mishenov Maqset qimmatbaho sovg‘alar bilan taqdirlandi.

Ветераны футбола соревновались в чемпионате Каракалпакстана
В городе Нукусе под девизом "Внимание ветеранам" прошёл чемпионат Республики Каракалпакстан по мини-футболу среди ветеранов-футболистов в возрасте 60 лет и старше, направленный на пропаганду здорового образа жизни среди ветеранов республики и повышение их физической активности.
В соревнованиях, организованных Каракалпакским отделением фонда "Нуроний", приняли участие 16 команд из города Нукуса и районов. В финале соревнований команда города Нукуса заняла первое место. Ветераны Турткульского района заняли второе место. Третье место поделили команды Ходжейлийского и Берунийского районов.
По итогам соревнований победителям были вручены специальные дипломы и памятные подарки, подготовленные организаторами.
Также Розимов Орынбай из Ходжейлийского района в номинации "Лучший нападающий", Таджибаев Шавкат из Берунийского района в номинации "Лучший защитник", и Мишенов Максет из города Нукуса в номинации "Лучший вратарь" были награждены ценными призами.