O‘zbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasi tashkil topgan kun nishonlandi
«4-avgust O‘zbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasi tashkil topgan kun» munosabati bilan tantanali tadbir bo‘lib o‘tdi.
Unda Qoraqalpog‘iston Respublikasi Jo‘qorg‘i Kengesining Raisi Amanbay Orinbayev so‘zga chiqib, sana munosabati bilan soha vakillari va faxriylarni tabrikladi va mashaqqatli, shu bilan birga, sharafli xizmatida zafarlar tiladi.
Ta’kidlab o‘tilganidek, so‘nggi yillari hurmatli Prezidentimiz rahbarligida yurtimiz tinchligini saqlashda faoliyat olib borayotgan Qurolli kuchlar hamda huquq-tartibot idoralar ishlarini tubdan isloh qilish, bu yo‘lda fidokorona mehnat qilayotgan soha xodimlarini qo‘llab-quvvatlash va ularning ish samaradorligini yanada oshirish bo‘yicha keng ko‘lamli ishlar amalga oshirilmoqda.
Albatta, bu amalga oshirilayotgan ishlarning barchasi yurtimiz tinchligi, jamiyatda tartib-intizom hukm surishini, eng asosiysi, fuqarolarimizning tinch-osoyishta uyqusini ta’minlashga qaratilgan.
Bugungi o‘tkazilgan tadbir davomida qator soha fidokorlari sana munosabati bilan ko‘krak nishoni, faxriy yorliq, harbiy unvon va qimmatbaho sovg‘alar bilan taqdirlandi.

Определена дата образования Национальной гвардии Республики Узбекистан
Состоялось торжественное мероприятие, посвящённое 4 августа — Дню образования Национальной гвардии Республики Узбекистан.
С поздравительной речью выступил Председатель Жокаргы Кенеса Республики Каракалпакстан Аманбай Орынбаев. Он тепло поздравил сотрудников и ветеранов службы с профессиональным праздником, пожелал им успехов в их нелёгкой, но почётной работе.
Отмечалось, что в последние годы под руководством уважаемого Президента проводится масштабная работа по коренному реформированию Вооружённых Сил и правоохранительных органов. Особое внимание уделяется вопросам укрепления мира в стране, поддержке самоотверженных сотрудников этой сферы и повышению эффективности их деятельности.
Безусловно, вся эта работа направлена на обеспечение безопасности, поддержание общественного порядка и, самое главное, — спокойствия граждан Республики Узбекистан.
В рамках торжественного мероприятия ряд сотрудников, преданных своему делу, были отмечены нагрудными знаками, почётными грамотами, новыми воинскими званиями и ценными подарками.