O‘zbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasi tashkil topgan kun nishonlandi
«4-avgust O‘zbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasi tashkil topgan kun» munosabati bilan tantanali tadbir bo‘lib o‘tdi.
Unda Qoraqalpog‘iston Respublikasi Jo‘qorg‘i Kengesining Raisi Amanbay Orinbayev so‘zga chiqib, sana munosabati bilan soha vakillari va faxriylarni tabrikladi va mashaqqatli, shu bilan birga, sharafli xizmatida zafarlar tiladi.
Ta’kidlab o‘tilganidek, so‘nggi yillari hurmatli Prezidentimiz rahbarligida yurtimiz tinchligini saqlashda faoliyat olib borayotgan Qurolli kuchlar hamda huquq-tartibot idoralar ishlarini tubdan isloh qilish, bu yo‘lda fidokorona mehnat qilayotgan soha xodimlarini qo‘llab-quvvatlash va ularning ish samaradorligini yanada oshirish bo‘yicha keng ko‘lamli ishlar amalga oshirilmoqda.
Albatta, bu amalga oshirilayotgan ishlarning barchasi yurtimiz tinchligi, jamiyatda tartib-intizom hukm surishini, eng asosiysi, fuqarolarimizning tinch-osoyishta uyqusini ta’minlashga qaratilgan.
Bugungi o‘tkazilgan tadbir davomida qator soha fidokorlari sana munosabati bilan ko‘krak nishoni, faxriy yorliq, harbiy unvon va qimmatbaho sovg‘alar bilan taqdirlandi.

Day of the National Guard’s Formation Celebrated in Uzbekistan
A solemn event was held on the occasion of August 4 - the Day of the Formation of the National Guard of the Republic of Uzbekistan.
At the ceremony, Chairman of the Jokargy Kenes of the Republic of Karakalpakstan, Amanbay Orynbaev, delivered a speech, congratulating the employees and veterans of the service on the occasion and wished them success in their challenging yet honorable duties.
As noted during the event, in recent years, under the leadership of our esteemed President, extensive work has been carried out to reform the Armed Forces and law enforcement agencies that ensure the peace and security of our country. Particular attention has been given to supporting the dedicated work of National Guard personnel and enhancing the effectiveness of their service.
Of course, all these ongoing efforts are aimed at protecting the peace of our country, ensuring order and discipline in society, and most importantly, safeguarding the peaceful sleep of our citizens.
During today’s event, a number of devoted National Guard officers were awarded breast badges, honorary certificates, military ranks, and valuable gifts in honor of the occasion.