«Yangi O‘zbekiston Olimpiya cho‘qqilari» sport musobaqalarining 2-bosqichiga start berildi.
«Yangi O‘zbekiston Olimpiya cho‘qqilari» sport musobaqalarining 2-bosqichining ochilish marosimi bo‘lib o‘tdi. Unda Qoraqalpog‘iston Respublikasi Jo‘qorg‘i Kengesining Raisi Amanbay Orinbayev so‘zga chiqib, musobaqaning ochilishi munosabati bilan yig‘ilganlarni tabrikladi va sportchilarga omad tiladi.
Ta’kidlash joizki, 5-28-avgust kunlari oralig‘ida «Yangi O‘zbekiston Olimpiya cho‘qqilari» sport musobaqalarining 2-bosqichi doirasida jami 10 ta sport turi bo‘yicha g‘oliblar aniqlanishi belgilangan. Ushbu bosqichda muvaffaqiyatli ishtirok etib, yakunda o‘z vazn toifalarida g‘olib bo‘lgan ishtirokchilar uchinchi bosqich - Prezident olimpiadasida ishtirok etish imkoniyatini qo‘lga kiritadi.
Bundan so‘ng kun davomida o‘tkazilishi belgilangan bellashuvlar boshlab yuborildi. Unda Respublikamizning barcha shahar va tumanlaridan kelgan yosh sportchilar ishtirok etdi.
Qizg‘in bahslarga boy tarzda o‘tadigan musobaqa yakunida g‘oliblar diplom, medallar va qimmatbaho sovg‘alar bilan taqdirlanadi.

Launch of the Second Stage of the “New Uzbekistan Olympic Heights” Sports Competitions
The opening ceremony of the second stage of the “New Uzbekistan Olympic Heights” sports competitions was held. Chairman of the Jokargy Kenes of the Republic of Karakalpakstan, Amanbay Orynbaev, delivered a speech, congratulating the participants on the start of the competition and wishing success to the athletes.
It is worth noting that between August 5 and 28, as part of the second stage of the “New Uzbekistan Olympic Heights” sports competitions, winners will be determined in a total of 10 sports. Participants who succeed in this stage and win in their respective weight categories will earn the opportunity to take part in the third stage - the President’s Olympiad.
After that, the competitions scheduled for the day began, with young athletes from all cities and districts of our Republic taking part.
The tournament, expected to be held in an atmosphere of intense rivalry, will conclude with the winners being awarded diplomas, medals, and valuable prizes.