Talabalar turar joyi foydalanishga topshirildi
O‘zbekiston Respublikasida oliy ta'lim tizimida amalga oshirilayotgan keng ko‘lamli islohotlar doirasida talaba-yoshlarni qulay yashash sharoitlari bilan ta'minlash masalasiga alohida e’tibor qaratilmoqda. Shunday ezgu ishlarning davomi sifatida Qoraqalpog'iston tibbiyot institutida 350 o‘rinli yangi talabalar turar joyi foydalanishga topshirildi.
Ushbu turar joyning davlat mustaqilligimizning 34 yilligi arafasida foydalanishga topshirilishi talaba-yoshlar uchun katta sovg'a bo‘ldi.
Talabalar turar joyining qurilishi va foydalanishga topshirilishi – olis hududlardan kelgan va kam ta'minlangan talabalar uchun qulay va xavfsiz ta'lim muhitini yaratish, ularning o‘qishga bo‘lgan imkoniyatlarini kengaytirishga qaratilgan choralardan hisoblanadi.
Ta'mirlash ishlariga institutning byudjetdan tashqari mablag'lari hisobidan 6 mlrd. so‘mga yaqin mablag' sarflandi.

Студенческое общежитие сдано в эксплуатацию
В рамках широкомасштабных реформ, осуществляемых в системе высшего образования Республики Узбекистан, особое внимание уделяется обеспечению студенческой молодежи комфортными условиями жизни. В продолжение этой благородной работы в Каракалпакском медицинском институте сдано в эксплуатацию новое студенческое общежитие на 350 мест. Сдача в эксплуатацию этого здания накануне 34-летия государственной независимости стала большим подарком для студенческой молодежи.
Строительство и ввод в эксплуатацию студенческого общежития - это мероприятие, направленное на создание комфортной и безопасной образовательной среды для студентов из отдаленных районов и малообеспеченных семей, а также на расширение их возможностей обучения. На ремонтные работы из внебюджетных средств института было выделено около 6 млрд. сумов.