O‘qituvchi va murabbiylar kuni munosabati bilan ta’lim-tarbiya tizimida alohida o‘rnak ko‘rsatgan xodimlardan bir guruhini mukofotlash to‘g‘risida
Mamlakatimizda ta’lim-tarbiya sohasini xalqaro standartlar asosida rivojlantirish, ushbu yo‘nalishda islohotlar samaradorligini oshirish, o‘quv jarayoniga ilg‘or tajribalar, innovatsion pedagogik texnologiyalarni keng joriy etish borasidagi munosib hissasi, o‘quvchi yoshlarga zamonaviy bilim va kasb-hunarlarni o‘rgatish, ularning intellektual salohiyatini yuksaltirish, yuqori malakali kadrlarni tayyorlash, sog‘lom va barkamol avlodni voyaga yetkazish, farzandlarimizni ona Vatanga muhabbat va sadoqat, milliy va umuminsoniy qadriyatlarga hurmat ruhida tarbiyalash yo‘lidagi katta xizmatlari, ijtimoiy hayotdagi faol ishtiroki, shuningdek, yurtimizda ta’limga oid investitsiya loyihalarini muvaffaqiyatli amalga oshirib kelayotgani uchun quyidagilar mukofotlansin:
«Mehnat shuhrati» ordeni bilan:
Orazimbetova Guldarixa Kdirbayevna – Qorao‘zak tumanidagi 32-umumiy o‘rta ta’lim maktabining ingliz tili fani o‘qituvchisi;
«Do‘stlik» ordeni bilan:
Qalbayeva Naubahar Perdebayevna - Nukus tumanidagi 1-umumiy o‘rta ta’lim maktabining qoraqalpoq tili va adabiyoti fani o‘qituvchisi;
«Shuhrat» medali bilan:
Jalelov Ilxam Klishbayevich - Qonliko‘l tumanidagi 2-umumiy o‘rta ta’lim maktabining chaqiruvga qadar boshlang‘ich tayyorgarlik fani o‘qituvchisi;
Orazbayev Jurabek Ibadullayevich - Ellikqal’a tumanidagi «Sarabiy» o‘quv markazi rahbari;
Sarsenbayeva Uldaulet Ansatbay qizi - Bo‘zatov tumanidagi 20-bolalar musiqa va san’at maktabining baxshichilik sinfi o‘qituvchisi;

О награждении группы особо отличившихся работников сферы образования и воспитания в связи с Днем учителей и наставников
За достойный вклад в развитие сферы образования и воспитания на основе международных стандартов, повышение эффективности реформ в этом направлении, широкое внедрение в учебный процесс инновационных педагогических технологий, большие заслуги в обучении молодежи современным знаниям и профессиям, подготовке высококвалифицированных кадров, формировании здорового и гармонично развитого поколения, воспитании детей в духе любви и преданности Родине, уважения национальных и общечеловеческих ценностей, активное участие в общественной жизни, а также за успешную реализацию инвестиционных проектов в сфере образования присвоить почетные звания, наградить орденами и медалями:
орденом «Меҳнат шуҳрати»
Оразимбетову Гулдариху Кдирбаевну - учителя английского языка средней общеобразовательной школы №32 Караузякского района, Республика Каракалпакстан
орденом «Дўстлик»
Калбаеву Наубахар Пердебаевну - учителя каракалпакского языка и литературы средней общеобразовательной школы №1 Нукусского района, Республика Каракалпакстан
медалью «Шуҳрат»
Жалелова Илхама Клишбаевича - учителя допризывной начальной подготовки средней общеобразовательной школы №2 Канлыкульского района, Республика Каракалпакстан
Оразбаева Журабека Ибадуллаевича - руководителя учебного центра «Сарабий» Элликкалинского района, Республика Каракалпакстан
Сарсенбаеву Улдаулет Ансатбай кизи - преподавателя класса бахши детской школы музыки и искусства №20 Бозатауского района, Республика Каракалпакстан
Явидова Бахрама Янгибаевича - профессора кафедры методики преподавания физики Нукусского государственного педагогического института, Республика Каракалпакстан