Bo‘zatov sanatoriyasi foydalanishga topshirildi
Жорий йилнинг 17 октябрь куни ҳурматли Президентимиз Шавкат Мирзиёевнинг Ўзбекистон касаба уюшмалари фаоллари ва нуронийлари билан учрашуви ўтказилди.
Унда Бўзатов туманидан Қорақалпоғистон Республикаси Жўқорғи Кенгесининг Раиси Аманбай Орынбаев, Ўзбекистон Республикаси Президентининг маслаҳатчиси Т.Худайбергенов, Вазирлар Кенгашининг Раиси Ф.Эрманов, кенг жамоатчилик вакиллари видеоалоқа орқали иштирок этди.
Ўтказилган учрашув доирасида олис Бўзатов туманида Президентимизнинг топшириғи билан Ўзбекистон касаба уюшмалари Федерацияси томонидан 123 млрд. сўм миқдорида маблағлар ҳисобидан молиялаштирилиб, янгидан қурилган Бўзатов санаториясининг очилиш тантанаси ўтказилди.
Унда Жўқорғи Кенгес Раиси сўзга чиқиб, сўнгги йилларда халқимизнинг фаровон турмушини таъминлаш, уларга қулай шароитлар яратиш, саломатлигини мустаҳкамлаш борасида амалга оширилаётган кенг кўламли ишларга тўхталиб, албатта, бундай янгиланишларни ўз турмушида ҳис қилаётган фуқароларимиз бундан чексиз миннатдор эканлигини таъкидлади.
Таъкидлаш жоизки, олти қаватли, 200 ўринга мўлжалланган янги, замонавий санаторияда 100 дан ортиқ янги иш ўринлари яратилиб, маҳаллий фуқароларнинг бандлиги таъминланди. Албатта, бу маскан халқимиз саломатлигини тиклаш ва мустаҳкамлаш йўлида узоқ йиллар давомида хизмат қилади.

A New Sanatorium Opens in Bozatau
On 17 October of this year, President Shavkat Mirziyoyev held a meeting with representatives of Uzbekistan’s trade unions.
The event was attended via videoconference by Chairman of the Jokargy Kenes of the Republic of Karakalpakstan Amanbay Orynbaev, Presidential Adviser T. Khudaybergenov, Chairman of the Council of Ministers F. Ermanov, as well as representatives of the broader public.
As part of the meeting, a ceremonial opening took place for a new sanatorium in Bozatau, built in the remote Bozatau district on the instructions of the President. The construction was financed by the Federation of Trade Unions of Uzbekistan in the amount of 123 billion soums.
In his speech at the ceremony, the Chairman of the Jokargy Kenes highlighted the large-scale work carried out in recent years to ensure the well-being of the population, create comfortable living conditions, and strengthen public health. He noted that residents, who are already feeling the positive effects of these transformations, have expressed their sincere gratitude.
It is worth noting that the modern six-story sanatorium, designed to accommodate 200 people, has created more than 100 new jobs, providing employment opportunities for local residents. Undoubtedly, this healthcare facility will serve for many years to restore and strengthen the health of citizens.