Bo‘zatov sanatoriyasi foydalanishga topshirildi
Жорий йилнинг 17 октябрь куни ҳурматли Президентимиз Шавкат Мирзиёевнинг Ўзбекистон касаба уюшмалари фаоллари ва нуронийлари билан учрашуви ўтказилди.
Унда Бўзатов туманидан Қорақалпоғистон Республикаси Жўқорғи Кенгесининг Раиси Аманбай Орынбаев, Ўзбекистон Республикаси Президентининг маслаҳатчиси Т.Худайбергенов, Вазирлар Кенгашининг Раиси Ф.Эрманов, кенг жамоатчилик вакиллари видеоалоқа орқали иштирок этди.
Ўтказилган учрашув доирасида олис Бўзатов туманида Президентимизнинг топшириғи билан Ўзбекистон касаба уюшмалари Федерацияси томонидан 123 млрд. сўм миқдорида маблағлар ҳисобидан молиялаштирилиб, янгидан қурилган Бўзатов санаториясининг очилиш тантанаси ўтказилди.
Унда Жўқорғи Кенгес Раиси сўзга чиқиб, сўнгги йилларда халқимизнинг фаровон турмушини таъминлаш, уларга қулай шароитлар яратиш, саломатлигини мустаҳкамлаш борасида амалга оширилаётган кенг кўламли ишларга тўхталиб, албатта, бундай янгиланишларни ўз турмушида ҳис қилаётган фуқароларимиз бундан чексиз миннатдор эканлигини таъкидлади.
Таъкидлаш жоизки, олти қаватли, 200 ўринга мўлжалланган янги, замонавий санаторияда 100 дан ортиқ янги иш ўринлари яратилиб, маҳаллий фуқароларнинг бандлиги таъминланди. Албатта, бу маскан халқимиз саломатлигини тиклаш ва мустаҳкамлаш йўлида узоқ йиллар давомида хизмат қилади.

В Бозатауе открылся санатории
17 октября текущего года состоялась встреча Президента Шавката Мирзиёева с представителями профсоюзов Узбекистана.
В мероприятии посредством видеосвязи приняли участие Председатель Жокаргы Кенеса Республики Каракалпакстан Аманбай Орынбаев, советник Президента Республики Узбекистан Т. Худайбергенов, Председатель Совета Министров Ф. Эрманов, а также представители широкой общественности.
В рамках встречи состоялась торжественная церемония открытия нового санатория в Бозатау, построенного по поручению Президента в отдалённом Бўзатовском районе. Строительство финансировалось Федерацией профсоюзов Узбекистана на сумму 123 млрд. сумов.
Выступая на церемонии, Председатель Жокаргы Кенеса отметил масштабную работу, проводимую в последние годы для обеспечения благополучной жизни населения, создания комфортных условий и укрепления здоровья граждан. Он подчеркнул, что жители, уже ощущающие на себе эти позитивные изменения, выражают искреннюю благодарность.
Следует отметить, что в новом современном шестиэтажном санатории, рассчитанном на 200 мест, создано более 100 новых рабочих мест, обеспечена занятость местного населения. Безусловно, эта здравница будет долгие годы служить делу восстановления и укрепления здоровья наших граждан.