Hurmatli qishloq xo‘jaligi xodimlari!
Sizlarni bugungi mehnat g‘alabasi – Qoraqalpog‘iston Respublikasining paxta topshirish rejasining bajarilgani munosabati bilan butun xalqimiz nomidan samimiy tabriklaymiz.
2025-yil hosili uchun 80 ming gektar ekin maydonlariga chigit ekilib, 315 ming 200 tonna hosil yig‘ib olish belgilangan edi. Mehnatsevar paxtakorlarimizning fidokorona xizmatlari tufayli bugun bu marraga erishilib, reja 315 ming 345 tonna etib to‘liq bajarildi.
Bu natijaga erishish yo‘lida Amudaryo, Beruniy, Ellikqal’a, Taxiatosh tumanlari birinchilardan bo‘lib o‘z rejasini bajardi. Bundan so‘ng, Nukus tumani, Qo‘ng‘irot, Qonliko‘l va Qorao‘zak tumanlari belgilangan marrani zabt etdi. Taxtako‘pir, Shumanay va Kegeyli tumanlari paxtakorlari ham o‘zining salmoqli hissasini qo‘shdi.
Bu yilgi hosilni yig‘ib olishda, respublikamizning barcha fermerlari, dehqonlari, klaster korxonalari jamoalari, suvchi-irrigatorlar, agronom-mexanizatorlar, sohaning barcha bo‘g‘in vakillari bilan birga mehnatkash xalqimizning hamjihatlik bilan o‘z hissasini qo‘shgani ko‘ngillarga iftixor tuyg‘ularini bag‘ishlamoqda.
Shuni ham alohida ta’kidlash joiz, paxtadan mo‘l xirmon to‘plashda hurmatli Prezidentimizning Qoraqalpog‘iston uchun alohida qabul qilingan, texnika olishdagi bir qator imtiyozlarni beruvchi maxsus 66-sonli qarori asosida respublikamizga olib kelingan 1 000 dan ortiq yangi texnika va agregatlarning ham hissasi salmoqli. Ayniqsa, paxta terimini mexanizatsiyalashtirish borasidagi muhim qadamlardan biri bo‘lgan 60 dan ortiq paxta terish mashinalarining olib kelinib, dala maydonlarida xizmat qilishi hosilni yig‘ib olishda paxtakorlarga alohida kuch-g‘ayrat bag‘ishladi, desak adashmagan bo‘lamiz.
Hurmatli soha fidoyilari!
Sizlarni yana bir bor paxtadan mo‘l xirmon qilishdagi mehnat g‘alabangiz bilan qizg‘in tabriklaymiz. Muvaffaqiyatingiz yildan yilga oshaversin!

Уважаемые работники сельского хозяйства!
Сердечно поздравляем вас от имени всего нашего народа с сегодняшней трудовой победой — выполнением плана по сдаче хлопка в Республике Каракалпакстан!
В 2025 году на 80 тысячах гектаров посевных площадей был произведён посев хлопка, и планом предусматривалось собрать 315 200 тонн урожая. Благодаря самоотверженному труду наших трудолюбивых хлопкоробов сегодня эта цель достигнута — сдано 315 345 тонн, что означает полное выполнение плана.
В достижении этой высокой цели первыми отличились Амударьинский, Берунийский, Элликкалинский и Тахиаташский районы, которые первыми выполнили свои задания. Вслед за ними план успешно выполнили Нукусский, Кунградский, Канлыкульский и Караузякский районы. Весомый вклад внесли также хлопкоробы Тахтакупырского, Шуманайского и Кегейлинского районов.
Особую гордость вызывает то, что в сборе урожая приняли активное участие не только фермеры, дехканы, коллективы кластерных предприятий, специалисты по орошению, агрономы и механизаторы, но и весь трудолюбивый народ республики, продемонстрировав настоящий дух единства и сплочённости.
Следует особо отметить, что обильный урожай хлопка стал возможен благодаря специальному постановлению №66 уважаемого Президента, предусматривающему ряд льгот для Каракалпакстана при закупке техники. В рамках этого решения в республику было завезено более 1 000 единиц новой техники и агрегатов, которые внесли весомый вклад в успех кампании. В частности, использование более 60 хлопкоуборочных машин, ставших важным шагом в механизации хлопкосбора, вдохновило хлопкоробов и значительно повысило эффективность их труда.
Дорогие труженики отрасли!
Ещё раз горячо поздравляем вас с трудовой победой и богатым урожаем хлопка! Пусть ваши успехи растут из года в год!