Bugun Nukus shahrida aholiga xizmat ko‘rsatuvchi «Zor Market» savdo majmuasining ochilish marosimi o‘tkazildi.
Unda Qoraqalpog‘iston Respublikasi Vazirlar Kengashi Raisining o‘rinbosari - Investitsiya va tashqi savdo vaziri V.Jollibekov so‘zga chiqib, so‘nggi yillarda yurtimizda tadbirkorlikni rivojlantirish bo‘yicha hurmatli Prezidentimizning qaror va farmonlari asosida yaratilgan sharoitlar haqida keng turda ta’kidlab o‘tdi va yig‘ilganlarni yangi savdo majmuasining ochilishi munosabati bilan tabrikladi.
Ta’kidlanganidek, Qoraqalpog‘iston uchun alohida qabul qilingan qaror va farmonlar yurtimizda tadbirkorlikni rivojlantirishga, ularning sonini ko‘paytirishga, mintaqamizning investitsion jozibadorligini oshirishga, asosiysi, yangidan-yangi ish o‘rinlarini yaratishga mustahkam asos bo‘lib xizmat qilmoqda.
«Paint Spring» MCHJ tomonidan umumiy 25 mlrd, shundan 10 mlrd. so‘m imtiyozli kredit mablag‘lari asosida yangidan qurilib, foydalanishga topshirilgan savdo majmuasida bugungi kunda 80 ish o‘rni yaratilgan.

A New Shopping Complex Opened in the City of Nukus
oday in the city of Nukus, a ceremony was held to inaugurate the “Zor Market” shopping complex, designed to serve the local population.
At the event, V. Jollibekov, Deputy Chairman of the Council of Ministers of the Republic of Karakalpakstan and Minister of Investments and Foreign Trade, spoke about the opportunities created in recent years under the directives and decrees of the esteemed President to support entrepreneurship in the country. He also congratulated all attendees on the opening of the new shopping complex.
It was noted that special resolutions and decrees adopted for Karakalpakstan provide a solid foundation for the development of entrepreneurship, increasing the number of business entities, enhancing the region’s investment attractiveness, and, most importantly, creating new jobs.
The shopping complex, constructed and commissioned by LLC “Paint Spring” at a cost of 25 billion soms, including 10 billion soms in preferential loans, has already provided 80 jobs.
Undoubtedly, the opening of such commercial facilities contributes to employment for unemployed citizens and enhances the well-being of the population.