Kurash mahorati maktabi foydalanishga topshirildi
So‘nggi yillarda hurmatli Prezidentimizning Qoraqalpog‘istonga bo‘lgan alohida e’tibori natijasida xalqimiz farovonligi yo‘lida yurtimizda keng ko‘lamli tadbirlar olib borilib, respublikamiz hayotida ko‘plab yangiliklar yuz bermoqda.
Ana shunday quvonchli voqealardan biri sifatida Yangi yil bayrami arafasida bugun Nukus shahrida Kurash mahorati maktabining ochilish marosimi o‘tkazildi.
Unda Qoraqalpog‘iston Respublikasi Jo‘qorg‘i Kengesining Raisi Amanbay Orinbaev so‘zga chiqib, Prezidentimiz topshirig‘i bilan qurilgan yangi obyekt foydalanishga topshirilishi munosabati bilan yig‘ilganlarni tabrikladi.
Ta’kidlanganidek, bugungi kunda jismoniy tarbiya va sportni rivojlantirishga, yoshlarni sportga keng jalb etishga alohida e’tibor qaratilib, bu borada keng ko‘lamli chora-tadbirlar amalga oshirilmoqda.
Ana shunday amaliy ishlar qatorida 16 mlrd. so‘m mablag‘ asosida kurash mahorati maktabi yangidan qurib bitkazildi va zarur inventarlar bilan to‘liq ta’minlandi. Shu asosda 150 nafardan ziyod yoshlar uchun sportning milliy kurash, erkin kurash va yunon-rum kurashlari bilan muntazam shug‘ullanishi uchun barcha zarur sharoitlar yaratildi.
Albatta, yangidan foydalanishga topshirilgan ushbu obyekt uzoq yillar davomida xalqimizga xizmat qiladi va bu yerdan yurtimiz bayrog‘ini dunyoga tanitadigan ko‘plab yoshlarimiz yetishib chiqadi.

Введена в эксплуатацию школа мастерства кураша
В последние годы в результате особого внимания уважаемого Президента к Каракалпакстану в стране реализуются масштабные мероприятия, направленные на повышение благосостояния населения, а в жизни республики происходят значительные изменения.
В числе таких событий сегодня, в преддверии Нового года, в городе Нукусе состоялась церемония открытия Школы мастерства кураша.
На мероприятии выступил Председатель Жокаргы Кенеса Республики Каракалпакстан Аманбай Орынбаев, который поздравил участников с вводом в эксплуатацию нового объекта, построенного по поручению Президента.
Было отмечено, что в настоящее время особое внимание уделяется развитию физической культуры и спорта, а также широкому привлечению молодежи к занятиям спортом, в данном направлении реализуются комплексные меры.
В рамках этой работы школа мастерства кураша была заново построена за счет средств в размере 16 млрд сумов и полностью обеспечена необходимым инвентарем. Созданы все условия для регулярных занятий национальной, вольной и греко-римской борьбой для более чем 150 молодых людей.
Безусловно, данный объект, введенный в эксплуатацию, будет на протяжении многих лет служить на благо народа и станет площадкой для подготовки молодых спортсменов, прославляющих флаг страны на международной арене.