Nukus shahrida 200 o‘rinli yangi mehmonxona foydalanishga topshirildi
Hurmatli Prezidentimiz tomonidan Qoraqalpog‘iston uchun alohida berilgan imtiyoz va imkoniyatlar asosida Yangi yil bayrami arafasida mintaqamiz uchun ahamiyatli obyektlar foydalanishga topshirilmoqda.
Shu qatorda bugun poytaxtimizda yangidan qurilib, foydalanishga topshirilayotgan «Ramada» mehmonxonasining ochilish marosimi o‘tkazildi.
Unda Qoraqalpog‘iston Respublikasi Jo‘qorg‘i Kengesining Raisi Amanbay Orinbaev so‘zga chiqib, yig‘ilganlarni yangi turizm obyekti foydalanishga topshirilishi munosabati bilan tabrikladi.
Ta’kidlash joizki, «Karakalpak Palace» jamiyati tomonidan xalqaro «Ramada by Wyndham» brendi ostida 10 mln. dollar mablag‘ hisobiga qurilgan mehmonxona ishga tushishi bilan bir vaqtning o‘zida 200 mehmonni qabul qilish imkoniyati yaratildi.
Ushbu yangi turizm obyektida xalqimiz uchun, shuningdek, mahalliy va xorijiy mehmonlar uchun barcha qulay sharoitlar yaratilgan.
O‘tkazilgan ochilish marosimi davomida nuroniy-oqsoqollar, faol ayollar va keng jamoatchilik vakillari mehmonxonada yaratilgan sharoitlar bilan yaqindan tanishdi.

В Нукусе введена в эксплуатацию новая гостиница на 200 мест
В соответствии с льготами и возможностями, предоставленными для Каракалпакстана уважаемым Президентом, в преддверии Нового года в регионе вводятся в эксплуатацию важные социально-экономические объекты.
Сегодня в столице состоялась торжественная церемония открытия вновь построенной гостиницы «Рамада».
С приветственной речью на мероприятии выступил Председатель Жокаргы Кенеса Республики Каракалпакстан Аманбай Орынбаев, который поздравил собравшихся с вводом в эксплуатацию нового туристического объекта.
Следует отметить, что с запуском гостиницы, построенной обществом «Karakalpak Palace» под международным брендом Ramada by Wyndham и общей стоимостью 10 млн долларов США, создана возможность одновременного размещения до 200 гостей.
В новом туристическом объекте созданы все необходимые условия для комфортного пребывания местных жителей, а также отечественных и иностранных туристов.
В ходе церемонии открытия старейшины и представители широкой общественности ознакомились с условиями, созданными в гостинице.