Vatan himoyachilari kuni munosabati bilan bayram tantanasi bo‘lib o‘tdi
Bugun Berdaq nomidagi Qoraqalpoq davlat akademik musiqali teatrida 14-yanvar – Vatan himoyachilari kuni va Qurolli Kuchlarimiz tashkil etilganligining 34-yilligi munosabati bilan bayram tadbiri bo‘lib o‘tdi.
Unda Qoraqalpog‘iston Respublikasi Jo‘qorg‘i Kengesining Raisi Amanbay Orinbaev ishtirok etib, harbiy xizmatchilarni, faxriylar va butun xalqimizni bayram bilan tabrikladi.
Shuningdek, hurmatli Prezidentimiz, Qurolli Kuchlar Oliy Bosh Qo‘mondoni tomonidan sohaga qaratilayotgan ulkan e’tibor alohida tilga olindi.
Aytib o‘tish joizki, milliy armiyamizning chegaralarimiz daxlsizligini, Vatanimiz tinchligini ta’minlashdagi mehnatlari cheksiz. Vatan himoyachilari bor ekan yurtimiz tinch, osmonimiz musaffo, xalqimizning farovonligi va hamjihatligi mustahkam bo‘ladi.
Bo‘lib o‘tgan bayram tadbirida harbiy xizmatchilarning ishchanlik fazilatlari, xalq bilan birga tinch-totuv turmushni ta’minlash yo‘lidagi barcha fidokorona xizmatlari alohida tilga olindi.
Shuningdek, bir qator soha fidoyilari Qoraqalpog‘iston Respublikasi Jo‘qorg‘i Kengesi Prezidiumi qarori asosida ko‘krak nishonlari bilan taqdirlandi.
Bayram tantanasi harbiy soha xodimlari va san’at ustalari tomonidan tayyorlangan konsert dasturi bilan davom etdi.

В честь Дня защитников Родины состоялось праздничное торжество
Сегодня в Каракалпакском государственном академическом музыкальном театре имени Бердаха состоялось праздничное мероприятие, посвящённое 14 января — Дню защитников Родины и 34-летию образования Вооружённых Сил.
В нём принял участие Председатель Жокаргы Кенеса Республики Каракалпакстан Аманбай Орынбаев, который поздравил военнослужащих, ветеранов и весь народ с праздником.
Также было особо отмечено большое внимание, уделяемое данной сфере нашим уважаемым Президентом — Верховным Главнокомандующим Вооружёнными Силами.
Следует отметить, что вклад национальной армии в обеспечение неприкосновенности государственных границ и мира на Родине является неоценимым. Пока есть защитники Отечества, наша страна будет мирной, небо — ясным, а благополучие и единство народа — крепкими.
В ходе праздничного мероприятия были особо отмечены высокие качества военнослужащих, их самоотверженные заслуги в обеспечении мирной и спокойной жизни народа.
Также ряд самоотверженных работников сферы были награждены нагрудными знаками на основании решения Президиума Жокаргы Кенеса Республики Каракалпакстан.