Bugun Berdaq nomidagi Qoraqalpoq davlat akademik musiqali teatrida "O‘zbekiston Respublikasi Prokuraturasi organlari xodimlari kuni" munosabati bilan tantanali tadbir o‘tkazildi.
Unda Qoraqalpog‘iston Respublikasi Jo‘qorg‘i Kengesining Raisi Amanbay Orinbaev so‘zga chiqib, kasb bayrami munosabati bilan soha fidoyilari va faxriylarini tabrikladi.
Ta’kidlanganidek, mamlakatimizda hurmatli Prezidentimiz rahbarligida xalqimizning tinchligi va farovon hayotini ta’minlash, hududlarni ijtimoiy-iqtisodiy rivojlantirish, jinoyatchilik va huquqbuzarlikka, shuningdek, korrupsiyaga qarshi kurashish, qonun ustuvorligini ta’minlashda alohida o‘ringa ega prokuratura organlari faoliyati samaradorligini yanada oshirish borasida keng ko‘lamli ishlar amalga oshirilmoqda.
Albatta, bunday chora-tadbirlar natijasida eng asosiy boyligimiz hisoblangan tinchlik va millatlararo totuvlikni asrash, fuqarolarning erkinligi va qonuniy manfaatlarini himoya qilish, jinoyatchilik va huquqbuzarliklarning oldini olish, tadbirkorlarni qo‘llab-quvvatlash va boshqa xalq farovonligi yo‘lida amalga oshirilayotgan ishlarda soha vakillari fidokorona mehnat qilmoqda.
Bugungi o‘tkazilgan tadbirda ana shunday yuqori fazilatli ishlar keng turda aytib o’tildi. Shuningdek, bir guruh soha vakillari va faxriylari Qoraqalpog‘iston Respublikasi Jo‘qorg‘i Kengesi Prezidiumi qarori asosida faxriy unvonlar, ko‘krak nishonlari va "Faxriy yorliq" bilan taqdirlandi.
Shuningdek, O‘zbekiston Respublikasi Bosh prokurorining buyrug‘iga asosan bir guruh xodimlar maxsus unvonlar, qimmatbaho sovg‘alar bilan taqdirlandi.

Широко отмечен День работников органов прокуратуры
Сегодня в Каракалпакском государственном академическом музыкальном театре имени Бердаха прошло торжество, посвящённое Дню работников органов прокуратуры Республики Узбекистан.
С поздравительной речью выступил Председатель Жокаргы Кенеса Республики Каракалпакстан Аманбай Орынбаев, который тепло поздравил ветеранов и действующих сотрудников с профессиональным праздником.
В своём выступлении он отметил, что под руководством уважаемого Президента в стране проводится масштабная работа по дальнейшему повышению эффективности деятельности органов прокуратуры, играющих важную роль в обеспечении мира и благополучия населения, социально-экономическом развитии регионов, укреплении законности, а также в противодействии преступности и коррупции.
Было подчеркнуто, что благодаря проводимым реформам сотрудники прокуратуры самоотверженно трудятся во имя сохранения общественного согласия и межнациональной дружбы, защиты прав и законных интересов граждан, профилактики правонарушений и поддержки предпринимательства.
Кроме того, ряд сотрудников и ветеранов был удостоен почётных званий, нагрудных знаков и грамот в соответствии с постановлением Президиума Жокаргы Кенеса Республики Каракалпакстан.
Также приказом Генерального прокурора Республики Узбекистан отдельным работникам были присвоены специальные звания и вручены ценные подарки.
В завершение мероприятия вниманию гостей было представлено сценическое произведение «Один день прокурора».