"Biy og‘a" badiiy filmining premyerasi bo‘lib o‘tdi
Qoraqalpog‘iston san’at saroyida Qoraqalpog‘iston Respublikasi Jo‘qorg‘i Kengesi va Qoraqalpog‘iston Respublikasi Vazirlar Kengashining tashabbusi bilan Nukus tumani hokimligining buyurtmasiga asosan suratga olingan "Biy og‘a" badiiy filmining premyerasi bo‘lib o‘tdi.
Tadbirda Qoraqalpog‘iston Respublikasi Jo‘qorg‘i Kengesining qo‘mita raisi Sh.O‘temisov, Nukus tumani hokimi Z.Zaytov, "Nuroniy" jamg‘armasining Qoraqalpog‘iston Respublikasi bo‘limi boshlig‘i T.Abdijabbarov, Mahallalar uyushmasi Qoraqalpog‘iston Respublikasi boshqarmasi boshlig‘i S.Turmanov va keng jamoatchilik vakillari ishtirok etdi.
Filmning ssenariysi va zamonaviy ko‘rinishlar ko‘pchilikni hayajonga soldi. Xalq san’atining yangi g‘oyalariga doir boshqa ko‘plab muhim tadbirlar namoyish etildi.
Badiiy filmda yaxshi ijro etgan aktyor, operator, rejissyorga Qoraqalpog‘iston Respublikasi Jo‘qorg‘i Kengesi va Nukus tumani hokimligi tomonidan minnatdorchilik bildirildi.

Состоялась премьера художественного фильма «Бий-ага»
Во Дворце искусств Каракалпакстана состоялась премьера художественного фильма «Бий-ага», снятого по заказу хокимията Нукусского района по инициативе Жокаргы Кенеса Республики Каракалпакстан и Совета Министров Республики Каракалпакстан.
В мероприятии приняли участие председатель комитета Жокаргы Кенеса Республики Каракалпакстан Ш. Утемисов, хоким Нукусского района З. Зайтов, начальник Каракалпакского республиканского отделения фонда «Нуроний» Т. Абдижаббаров, начальник Каракалпакского республиканского управления Ассоциации махаллей С. Турманов, а также представители широкой общественности.
Сценарий фильма и современные сцены глубоко взволновали зрителей. В рамках мероприятия также было представлено множество других значимых событий, посвящённых новым идеям народного искусства.
Жокаргы Кенес Республики Каракалпакстан и хокимият Нукусского района выразили благодарность актёрам, оператору и режиссёру за высокое мастерство и вклад в создание художественного фильма.