Jo‘qorg‘i Kenges Raisi Janubiy Ustyurtda bo‘lib, ovul aholisi bilan uchrashdi
Bugungi kunda yurtimizda barcha islohotlar xalqimizning bugungi turmushidan rozi bo‘lib yashashini ta’minlash yo‘lida amalga oshirilmoqda. Bunda hurmatli Prezidentimiz tomonidan belgilab berilgan vazifalar, qabul qilinayotgan qaror va farmonlar, ajratilayotgan mablag‘lar mustahkam asos bo‘lib xizmat qilmoqda. Albatta, bunday amaliy chora-tadbirlar olis va chekka hududlarga ham yetib boryapti, desak, mubolag‘a bo‘lmaydi.
Bugun Qoraqalpog‘iston Respublikasi Jo‘qorg‘i Kengesining Raisi Amanbay Orinbaev Qo‘ng‘irot tumanidan qariyb 200 km. uzoqlikdagi Ustyurt tekisligi ustida joylashgan Janubiy Ustyurt ovulida bo‘lib, qishloq aholisi bilan uchrashdi.
Unda ovul aholisi tomonidan bildirilgan murojaatlar va ularning xohish-istaklariga ijobiy yechim topish choralari ko‘rildi.
Ta’kidlash joizki, Jo‘qorg‘i Kenges Raisining oldingi uchrashuvida ko‘tarilgan masalalarning aksariyati o‘z yechimini topib, fuqarolarning muammolari hal qilib berilgan edi.
Bugungi uchrashuvda ham bir qator muhim masalalar ta’kidlandi va Jo‘qorg‘i Kenges Raisi barcha masala albatta yechimini topishini ta’kidladi.

Председатель Жокаргы Кенеса посетил Южный Устюрт и встретился с жителями села
Сегодня все проводимые в нашей стране реформы направлены на обеспечение благополучной и достойной жизни населения. Задачи, поставленные нашим уважаемым Президентом, принимаемые постановления и указы, а также выделяемые средства служат прочной основой для достижения этой цели. Несомненно, такие практические меры доходят и до отдалённых, труднодоступных районов.
Сегодня Председатель Жокаргы Кенеса Республики Каракалпакстан Аманбай Орынбаев посетил село Южный Устюрт, расположенное на плато Устюрт, примерно в 200 километрах от Кунградского района, и встретился с местными жителями.
В ходе встречи были рассмотрены обращения и просьбы жителей села, по которым приняты соответствующие меры для их положительного решения.
Следует отметить, что большинство вопросов, поднятых на предыдущей встрече Председателя Жокаргы Кенеса с жителями данного населённого пункта, уже решены, а проблемы граждан нашли своё практическое решение.
На сегодняшней встрече также был поднят ряд важных вопросов. Председатель Жокаргы Кенеса подчеркнул, что все обращения будут поэтапно и обязательно решены.