Qorao‘zak tumanida yoshlarning muammolari o‘rganildi
Yaqinda Ko‘ksaroy qarorgohida hurmatli Prezidentimizning yoshlar bilan ularning tashabbuslarini qo‘llab-quvvatlashga bag‘ishlangan uchrashuvida juda muhim tashabbuslar ko‘tarilgan edi.
Uchrashuvda rahbarlar oldiga yoshlarni kasb-hunarga o‘rgatish, startap va tashabbuslarini qo‘llab-quvvatlash, ularni ishli va daromadli qilish bo‘yicha aniq vazifalar qo‘yildi.
Bugun belgilangan vazifalar doirasida Qorao‘zak tumanidagi mahalla yoshlari bilan uchrashuv o‘tkazildi.
Unda Qoraqalpog‘iston Respublikasi Jo‘qorg‘i Kengesi Raisining o‘rinbosari R.Nurazizov bugungi kunda hurmatli Prezidentimizning yoshlarga bo‘lgan otalarcha g‘amxo‘rligi, jumladan, Qoraqalpog‘istonlik yoshlarga alohida mehri va e’tibori haqida keng turda ta’kidlab o‘tdi.
Uchrashuvda shuningdek, yoshlar bandligini ta’minlash, tadbirkorlikka jalb etish, kasb-hunar va xorijiy tillarni o‘rganishi uchun yaratilayotgan imkoniyatlar haqida ma’lumot berildi. Bundan so‘ng yoshlarning fikr-mulohazalari tinglanib, ularni qiynab kelayotgan masalalar yuzasidan mutasaddilarga aniq topshiriqlar berildi.
Har bir yigit-qizni qo‘llab-quvvatlash, ularning g‘oya va loyihalarini ro‘yobga chiqarish, jinoyatchilik va huquqbuzarliklarning oldini olish borasida hamkorlikni kuchaytirish lozimligi ta’kidlandi.
Bundan so‘ng, yoshlar tomonidan bildirilgan muammolar joyida o‘rganilib, ijobiy yechimini topish bo‘yicha mutasaddilarga topshiriqlar berildi.

В Караузякском районе рассмотрены проблемы молодежи
Недавно в резиденции «Куксарой» состоялась встреча уважаемого Президента с представителями молодежи, посвященная поддержке их инициатив. В ходе мероприятия были выдвинуты важные предложения.
Перед руководителями поставлены конкретные задачи по профессиональному обучению, поддержке стартапов и инициатив, а также обеспечению занятости и стабильных источников дохода.
Сегодня в рамках обозначенных задач состоялась встреча с представителями махалли Караузякского района.
В мероприятии принял участие заместитель Председателя Жокаргы Кенеса Республики Каракалпакстан Р. Нурaзизов, который особо отметил отеческую заботу уважаемого Президента о подрастающем поколении, в том числе его особое внимание к юношам и девушкам Каракалпакстана.
Также представлена информация о возможностях по обеспечению занятости, привлечению к предпринимательской деятельности, обучению профессиям и изучению иностранных языков. В ходе диалога заслушаны предложения участников, по поднятым вопросам ответственным лицам даны конкретные поручения.
Подчеркнута необходимость поддержки каждого юноши и девушки, содействия реализации их идей и проектов, а также укрепления сотрудничества в сфере профилактики преступности и правонарушений.