Taxiatosh tumani hokimi tayinlandi
Joriy yilning 4-mart kuni xalq deputatlari Taxiatosh tuman Kengashining navbatdan tashqari 21-sessiyasi bo‘lib o‘tdi.
Sessiyaning kun tartibida tashkiliy masala ko‘rib chiqildi.
Unda Qoraqalpog‘iston Respublikasi Jo‘qorg‘i Kengesining Raisi Amanbay Orinbaev ishtirok etdi va so‘zga chiqdi.
Sessiyada Taxiatosh tumani hokimi lavozimiga Sdikov Islambek Muratbayevichni tayinlash masalasi ko‘rib chiqildi.
Taklif etilgan nomzodni tuman Kengashining deputatlari qo‘llab-quvvatlab so‘zga chiqdi.
Sessiyada Sdikov Islambek Muratbayevich Taxiatosh tumani hokimi etib tayinlandi.
Ma’lumot o‘rnida aytish joiz, I.Sdikov faoliyati davomida Qoraqalpog‘iston Respublikasi Vazirlar Kengashining Sanoatni rivojlantirish, kapital qurilish va kommunikatsiyalar masalalari bo‘yicha kotibiyat boshlig‘i,
Xo‘jayli tumani hokimining moliya-iqtisodiyot va kambag‘allikni qisqartirish masalalari bo‘yicha birinchi o‘rinbosari - iqtisodiy taraqqiyot va kambag‘allikni qisqartirish bo‘limi boshlig‘i lavozimlarida samarali faoliyat olib borgan.
U bugungi kunga qadar Qoraqalpog‘iston Respublikasi Jo‘qorg‘i Kengesining Sanoat qurilish, transport va axborot texnologiyalari masalalari qo‘mitasi raisi lavozimida ishlab kelgan.

Назначен хоким Тахиаташского района
4 марта текущего года состоялась внеочередная 21-я сессия Совета народных депутатов Тахиаташского района.
В ходе заседания был рассмотрен организационный вопрос.
В заседании принял участие и выступил Председатель Жокаргы Кенеса Республики Каракалпакстан Аманбaй Орынбаев.
На сессии был рассмотрен вопрос о назначении Сдикова Исламбека Муратбаевича на должность хокима Тахиаташского района.
Депутаты районного Совета выступили с речью, поддержав предложенного кандидата.
По результатам голосования Сдиков Исламбек Муратбаевич назначен на должность хокима Тахиаташского района.
Справочно: И. Сдиков в ходе своей деятельности занимал должности начальника секретариата по вопросам развития промышленности, капитального строительства и коммуникаций Совета Министров Республики Каракалпакстан, первого заместителя хокима Ходжейлиского района по вопросам финансово-экономического развития и сокращения бедности — руководителя отдела экономического развития и сокращения бедности.
До настоящего времени он работал на должности председателя Комитета Жокаргы Кенеса Республики Каракалпакстан по вопросам промышленного строительства, транспорта и информационных технологий.