Xalqimiz, jumladan, yoshlarimiz o‘rtasida kiberjinoyatlarga qarshi kurashish choralarini keng targ‘ib qilish, kiberjinoyatlarning oldini olish, bunday turdagi jinoyatlardan saqlanish, shuningdek, giyohvandlikning og‘ir oqibatlari natijasida yuzaga kelishi mumkin bo‘lgan holatlarning oldini olish borasida targ‘ibot ishlarini keng yoyish maqsadida: «Giyohvandlikka qarshi kurashish mavzusidagi eng qisqa, mazmunli va ta’sirchan videoroliklar» tanlovi, shuningdek «Kiberjinoyatga qarshi kurashish bo‘yicha eng qisqa, mazmunli va ta’sirchan videoroliklar» tanlovlari o‘tkaziladi.
Tanlov asosida ishtirokchilar qisqa va ta’sirchan video orqali ushbu jinoyatlarning oqibatlari va uning xalqimizga salbiy ta’sirini yetkazishi kerak.
Ishtirokchilar 14-30 yoshdan oshmasligi kerak. Har bir tanlov bo‘yicha g‘oliblar uchun ajratilgan sovg‘alar:
1-o‘rin uchun 20 million;
2-o‘rin uchun 15 million;
3-o‘rin uchun 10 million;
❗️Tanlov bo‘yicha tayyorlangan videomateriallaringizni 10-25-iyun kunlari oralig‘ida @kreativ_mobilograf_bot manziliga yo‘llaysiz.
Kelib tushgan videoroliklar maxsus komissiya a’zolari tomonidan 10 kun ichida ko‘rib chiqiladi va tanlov g‘olibi aniqlanadi.

To raise public awareness, particularly among young people, about measures to combat cybercrime, prevent cyber-related offenses, and protect against such crimes, as well as to expand educational efforts aimed at preventing the harmful consequences of drug abuse, the following competitions are being announced:
- “The Shortest, Most Informative and Effective Video on Combating Drug Abuse”
- “The Shortest, Most Informative and Effective Video on Countering Cybercrime”
As part of the competition, participants are required to create a brief yet impactful video demonstrating the consequences of these crimes and their negative impact on society.
Eligibility:
Young people aged 14 to 30 years are eligible to participate.
Prizes for each competition:
🥇 1st Place — 20 million sum
🥈 2nd Place — 15 million sum
🥉 3rd Place — 10 million sum
❗️Competition videos must be submitted between June 10 and June 25 via the Telegram bot: @kreativ_mobilograf_bot.
All submitted videos will be reviewed by a special commission within 10 days, after which the winners of the competition will be announced.