G‘oliblar munosib kutib olindi
Yaqinda Samarqand viloyatida kasb-hunar maktablari va umumta’lim maktablari o‘rtasida "Yosh qutqaruvchi - 2026" musobaqasining O‘zbekiston Respublikasi bosqichi bo‘lib o‘tgan edi.
Unda Qoraqalpog‘iston Respublikasidan ishtirok etgan Nukus shahri 1-sonli texnikumining "Jayhun" jamoasi tengdoshlari orasida alohida tayyorgarligi bilan ajralib turdi va faxrli 1-o‘rinni egalladi. Shuningdek, Nukus shahri 31-sonli umumta’lim maktabi jamoasi ham tengsiz deb topildi.
Bugun Nukus temir yo‘l vokzalida chempionlarimizni kutib olishga bag‘ishlangan tadbir o‘tkazildi.
Unda Qoraqalpog‘iston Respublikasi Jo‘qorg‘i Kengesi Raisining o‘rinbosari R.Nurazizov ishtirok etib, g‘olib jamoalar a’zolarini erishgan yuqori natijasi bilan tabrikladi.
Ta’kidlash joizki, ushbu musobaqada respublikamizning turli hududlaridan kelgan jamoalar o‘zaro bellashib, o‘zlarining favqulodda vaziyatlarda qanday tezkorlik bilan harakat qilishlarini ko‘rsatdi.
Chempionlarimiz esa o‘z tengdoshlari orasida eng yuqori natija ko‘rsatib, musobaqa uchun mo‘ljallangan kubokni Nukus shahriga olib keldi.

Победителей встретили с почестями
Недавно в Самаркандской области состоялся республиканский этап конкурса «Молодой спасатель – 2026» среди профессиональных и общеобразовательных школ Узбекистана.
Команда «Жайхун» Нукусского техникума №1, представлявшая Республику Каракалпакстан, продемонстрировала высокий уровень подготовки и уверенно выделилась среди своих сверстников, завоевав почётное первое место. Кроме того, лучшей была признана и команда средней общеобразовательной школы №31 города Нукуса.
Сегодня на железнодорожном вокзале Нукуса состоялась торжественная церемония встречи чемпионов.
В мероприятии принял участие заместитель Председателя Жокаргы Кенеса Республики Каракалпакстан Р. Нуразизов, который поздравил членов победивших команд с высоким результатом и достойным выступлением.
Следует отметить, что в ходе соревнований команды из различных регионов страны продемонстрировали свои навыки оперативных действий в чрезвычайных ситуациях, соревнуясь в профессиональном мастерстве и подготовке.
Наши чемпионы показали лучший результат среди всех участников и привезли главный трофей соревнований — кубок победителя — в Нукус.