"Bo‘zatov fest" yoshlar ovozi festivali ming-minglab yoshlarni o‘zida jamladi
Nukus shahrida "Bo‘zatov fest" yoshlar ovozi festivalining taqdirlash marosimi va gala-konsert dasturi o‘tkazildi.
Festivalda yurtimizning barcha hududidan ishtirokchilar – o‘z hududlarida tengsiz deb topilgan yosh iste’dod egalari va mehmonlar ishtirok etdi.
Taqdirlash marosimida Qoraqalpog‘iston Respublikasi Jo‘qorg‘i Kengesining Raisi Amanbay Orınbayev so‘zga chiqib, festivalda munosib ishtirok etib, yuqori natijalarni qo‘lga kiritgan yoshlarni tabrikladi.
Unda Qoraqalpog‘iston Respublikasi Vazirlar Kengashining Raisi F.Ermanov, O‘zbekiston yoshlar ishlari agentligi direktori A.Sa’dullayev ishtirok etdi.
Bundan so‘ng, barcha yo‘nalishlar bo‘yicha g‘olib deb topilgan, o‘z yo‘nalishlarida tengsiz deb topilganlardan birinchi o‘rin egalariga 50 million so‘m, ikkinchi o‘rinlarga 30 million so‘m, uchinchi o‘rinlarga 20 million so‘m pul mukofoti topshirildi.
Shuningdek, respublika bosqichning boshqa barcha ishtirokchilari 10 million so‘mdan mukofotlandi.
San’at ustalari, taniqli estrada qo‘shiqchilari va yosh ijrochilarning konsert dasturi, salyutlar shousi ishtirokchilar bilan mehmonlarda alohida taassurot qoldirdi.

«Bo‘zatov Fest»: фестиваль «Голос молодёжи» объединил тысячи талантливых юношей и девушек
В Нукусе состоялись церемония награждения победителей и гала-концерт фестиваля «Bo‘zatov Fest» — «Голос молодёжи».
В мероприятии приняли участие молодые таланты со всех регионов страны, признанные лучшими в своих областях по итогам отборочных этапов, а также многочисленные гости фестиваля.
На церемонии награждения выступил Председатель Жокаргы Кенеса Республики Каракалпакстан Аманбай Орынбаев, который поздравил молодых участников, достойно представивших свои регионы и добившихся высоких результатов.
В торжественном мероприятии также приняли участие Председатель Совета Министров Республики Каракалпакстан Фарход Эрманов и директор Агентства по делам молодёжи Узбекистана Алишер Саъдуллаев.
Затем состоялось вручение денежных премий победителям фестиваля. Обладатели первых мест в своих номинациях получили по 50 миллионов сумов, занявшие вторые места — по 30 миллионов сумов, а лауреаты третьих мест — по 20 миллионов сумов.
Кроме того, все остальные участники республиканского этапа были поощрены денежной премией в размере 10 миллионов сумов.
Яркая концертная программа с участием мастеров искусств, известных эстрадных исполнителей и молодых артистов, а также красочное салют-шоу оставили у участников и гостей фестиваля незабываемые впечатления.
Можно с уверенностью сказать, что «Bo‘zatov Fest» действительно стал площадкой для открытия новых талантов и дал путёвку в жизнь многим перспективным молодым исполнителям.