Bugun Savdo-sanoat palatasi Qoraqalpog‘iston Respublikasi boshqarmasi binosida kimyo sanoati sohasida faoliyat yuritayotgan tadbirkorlar bilan uchrashuv o‘tkazildi.
Unda dastlab, Qoraqalpog‘iston Respublikasi Jo‘qorg‘i Kengesining Raisi Amanbay Orınbaev hurmatli Prezidentimizning alohida e’tibori bilan Qoraqalpog‘iston uchun maxsus qabul qilingan qaror va farmonlar asosida tadbirkorlikni rivojlantirish, investitsiya loyihalarini qo‘llab-quvvatlash borasida yaratilgan imkoniyatlar haqida keng turda ta’kidlab o‘tdi.
Shu bilan birga, sanoatimizni rivojlantirishga yanada yangicha sur’at kiritish borasida tadbirkorlarning fikr-mulohazalari tinglandi.
Har bir ko‘tarilgan masala Jo‘qorg‘i Kenges Raisining shaxsiy nazoratiga olinib, aniq choralarni ko‘rish va tadbirkorlarning barcha muammolariga albatta, ijobiy yechim topish bo‘yicha mas’ullarga aniq topshiriqlar berildi.

Обсуждены вопросы развития химической промышленности
Сегодня в здании Управления Торгово-промышленной палаты Республики Каракалпакстан состоялась встреча с предпринимателями, осуществляющими деятельность в сфере химической промышленности.
В ходе мероприятия Председатель Жокаргы Кенеса Республики Каракалпакстан Аманбай Орынбаев подробно остановился на возможностях, созданных для развития предпринимательства и поддержки инвестиционных проектов благодаря решениям и указам, принятым по инициативе и при особом внимании уважаемого Президента страны в отношении Республики Каракалпакстан.
Также были заслушаны предложения и мнения предпринимателей по вопросам придания нового импульса развитию промышленного сектора и дальнейшего повышения его эффективности.
Все поднятые в ходе встречи вопросы взяты на личный контроль Председателя Жокаргы Кенеса. Ответственным руководителям даны конкретные поручения по принятию необходимых мер и обеспечению положительного решения проблем, с которыми сталкиваются предприниматели.