Bugun Savdo-sanoat palatasi Qoraqalpog‘iston Respublikasi boshqarmasi binosida kimyo sanoati sohasida faoliyat yuritayotgan tadbirkorlar bilan uchrashuv o‘tkazildi.
Unda dastlab, Qoraqalpog‘iston Respublikasi Jo‘qorg‘i Kengesining Raisi Amanbay Orınbaev hurmatli Prezidentimizning alohida e’tibori bilan Qoraqalpog‘iston uchun maxsus qabul qilingan qaror va farmonlar asosida tadbirkorlikni rivojlantirish, investitsiya loyihalarini qo‘llab-quvvatlash borasida yaratilgan imkoniyatlar haqida keng turda ta’kidlab o‘tdi.
Shu bilan birga, sanoatimizni rivojlantirishga yanada yangicha sur’at kiritish borasida tadbirkorlarning fikr-mulohazalari tinglandi.
Har bir ko‘tarilgan masala Jo‘qorg‘i Kenges Raisining shaxsiy nazoratiga olinib, aniq choralarni ko‘rish va tadbirkorlarning barcha muammolariga albatta, ijobiy yechim topish bo‘yicha mas’ullarga aniq topshiriqlar berildi.

Development of the Chemical Industry Discussed with Entrepreneurs
A meeting with entrepreneurs operating in the chemical industry was held today at the Chamber of Commerce and Industry of the Republic of Karakalpakstan.
During the meeting, Amanbay Orynbayev, Chairman of the Jokargy Kenes of the Republic of Karakalpakstan, outlined the broad opportunities created for business development and investment through the initiatives, decrees, and policy decisions introduced under the leadership of the President of Uzbekistan, with particular attention given to the development of Karakalpakstan.
The discussion also provided entrepreneurs with an opportunity to present their proposals and share practical recommendations on accelerating industrial growth, improving production efficiency, and further strengthening the region's manufacturing sector.
All issues and concerns raised during the meeting were taken under the personal supervision of the Chairman of the Jokargy Kenes. Relevant officials were instructed to take the necessary measures to address the challenges facing entrepreneurs and ensure the timely implementation of practical solutions.