Yoshlar bayramida bir guruh faollar taqdirlandi
Bugun O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyevning mamlakatimiz yoshlari bilan uchrashuvi o‘tkazildi. Unda mamlakatimizning barcha hududlaridan, shu jumladan Qoraqalpog‘istondan videoaloqa orqali yoshlar ishtirok etdi.
O‘tkazilgan uchrashuv oldidan dastlab fan, texnologiya, madaniyat, san’at, sport, tadbirkorlik va boshqa sohalarda tengdoshlariga o‘rnak bo‘layotgan bir guruh yoshlarni taqdirlash marosimi bo‘lib o‘tdi.
Unda Qoraqalpog‘iston Respublikasi Jo‘qorg‘i Kengesining Raisi Amanbay Orınbaev so‘zga chiqib, hurmatli Prezidentimiz tomonidan yoshlarga qaratilayotgan alohida e’tibor va ko‘rsatilayotgan otalarcha g‘amxo‘rligi haqida keng turda ta’kidlab o‘tdi.
Bundan so‘ng Qoraqalpog‘iston Respublikasi Jo‘qorg‘i Kengesi Prezidiumi qarori bilan bir guruh faol yoshlarga «Үmit ushqini» ko‘krak nishonlari topshirildi.

В День молодежи наградили группу активных молодых людей
Сегодня состоялась встреча Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева с молодежью страны. В мероприятии в формате видеоконференцсвязи приняли участие представители всех регионов республики, в том числе молодежь Каракалпакстана.
Перед началом встречи состоялась торжественная церемония награждения молодых людей, добившихся значительных успехов в науке, технологиях, культуре, искусстве, спорте, предпринимательстве и других сферах, которые своим примером вдохновляют сверстников.
Выступая на церемонии, Председатель Жокаргы Кенеса Республики Каракалпакстан Аманбай Орынбаев особо отметил неизменное внимание и всестороннюю поддержку, которые по инициативе уважаемого Президента оказываются молодежи страны, подчеркнув его по-настоящему отеческую заботу о подрастающем поколении.
Затем в соответствии с постановлением Президиума Жокаргы Кенеса Республики Каракалпакстан группе активных молодых людей были вручены нагрудные знаки «Үмит ушқыны» («Искра надежды»).