Joylarda fuqarolar murojaatlari bilan ishlash masalalari o‘rganildi
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Xalq qabulxonasi tomonidan Taxiatosh va Xo‘jayli tumanlarida fuqarolar murojaatlariga ijobiy yechim topish borasida amalga oshirilayotgan ishlar o‘rganildi.
Unda Qoraqalpog‘iston Respublikasi Jo‘qorg‘i Kengesi Raisining o‘rinbosari R.Nurazizov ishtirok etdi.
Tanishuv jarayonida so‘nggi 6 oy davomida amalga oshirilgan ishlar tahlil qilinib, sohalar kesimida kelib tushgan murojaatlar ko‘rib chiqildi.
Shuningdek, ko‘p murojaat qilgan fuqarolar bo‘yicha batafsil qayta o‘rganib, ularning muammolarini hal etishda kompleks chora-tadbirlarni amalga oshirish bo‘yicha vazifalar belgilandi.
Shu bilan birga, joylardagi muammolarni hal etish borasida fuqarolar uchun qabullarni muntazam ravishda o‘tkazish, bildirilgan murojaatlarning o‘z vaqtida hal etilishini ta’minlash bo‘yicha aniq topshiriqlar berildi.

Изучены вопросы работы с обращениями граждан на местах
Представители Народной приёмной Президента Республики Узбекистан изучили ход работы по рассмотрению обращений граждан и принятию мер по их положительному разрешению в Тахиаташском и Ходжейлийском районах.
В мероприятии принял участие заместитель Председателя Жокаргы Кенеса Республики Каракалпакстан Р.Нуразизов.
В ходе ознакомления были проанализированы итоги работы, проведённой за последние шесть месяцев, а также рассмотрены обращения граждан в разрезе отраслей и сфер деятельности.
Кроме того, проведён повторный детальный анализ обращений граждан, неоднократно обращавшихся в государственные органы. По итогам рассмотрения определены задачи по реализации комплекса мер, направленных на эффективное решение их проблем.
Наряду с этим даны конкретные поручения по регулярному проведению приёмов граждан на местах, оперативному решению поднимаемых ими вопросов и обеспечению своевременного рассмотрения поступающих обращений.