Nukus shahri uchun 32 dona avtobus olib kelinmoqda
Yurtimizda barcha sohalar qatori transport sohasida ham ko‘plab yangilanish va o‘zgarishlar amalga oshirilib, xalqimizga xizmat ko‘rsatish sifatini yaxshilash bo‘yicha qator ishlar amalga oshirilmoqda.
Nukus shahrida aholiga sifatli jamoat transporti xizmatini ko‘rsatishni yo‘lga qo‘yish, harakat tarkibini yangilash, yo‘lovchilarga qo‘shimcha qulayliklar yaratish maqsadida "FAYZ AVANGARD" MCHJ tomonidan 32 dona avtobus olib kelinmoqda.
Aytib o‘tish joizki, hurmatli Prezidentimizning jamoat transporti xizmatini rivojlantirish borasida qabul qilingan qarorlari bilan "Brutto-shartnomasi," ya’ni, "bosib o‘tilgan yo‘l" va "sifat" mezoni asosida yo‘lovchi tashish xizmatini tashkil etish belgilangan. Shu asosda, bu avtobuslar Nukus shahri ichidagi yo‘nalishlarga brutto-shartnoma bilan joylashtiriladi.

В Нукус поступят 32 новых автобуса
В Узбекистане продолжается последовательная модернизация транспортной отрасли. В рамках проводимых реформ особое внимание уделяется повышению качества пассажирских перевозок и созданию комфортных условий для жителей.
С этой целью в Нукус поступят 32 новых автобуса, закупленных ООО «FAYZ AVANGARD». Обновление подвижного состава позволит повысить качество обслуживания пассажиров, улучшить работу городского общественного транспорта и сделать поездки более удобными.
Следует отметить, что в соответствии с решениями Президента Республики Узбекистан, направленными на развитие системы общественного транспорта, в стране внедряется механизм брутто-контрактов. Он предусматривает организацию пассажирских перевозок, при которой перевозчики получают оплату исходя из объёма выполненной транспортной работы (пробега) и качества предоставляемых услуг, а не количества перевезённых пассажиров.
Новые автобусы будут обслуживать городские маршруты Нукуса именно в рамках данной системы, что позволит повысить регулярность движения, качество транспортного обслуживания и уровень комфорта для пассажиров.