Jo‘qorg‘i Kenges Raisi Bo‘zatov tumanida yoshlar bilan uchrashdi
Prezidentimiz tomonidan ilgari surilgan va bugungi kunda muntazam amalga oshirilayotgan "Har payshanba - Yoshlar kuni" tashabbusi yurtimizda yoshlar bilan ishlashning mutlaqo yangi, samarali va manzilli tizimini shakllantirmoqda. Bu tashabbus yoshlarning nafaqat muammolarini tinglash, balki ularning orzu-intilishlarini ro‘yobga chiqarish, salohiyatini to‘la namoyon etishi uchun mustahkam zamin yaratmoqda.
Mana shunday ezgu tadbirlar doirasida bugun Qoraqalpog‘iston Respublikasi Jo‘qorg‘i Kengesining Raisi Amanbay Orinbaev Bo‘zatov tumanidagi bir qator yoshlar bilan uchrashuv o‘tkazdi.
Ta’kidlanganidek, yurtimizda yoshlarni har tomonlama qo‘llab-quvvatlash davlat siyosatining ustuvor yo‘nalishlaridan biri hisoblanadi.
O‘tkazilgan uchrashuvda bu borada yoshlarga yaratilayotgan imkoniyatlar haqida keng turda ta’kidlandi. Shu bilan birga, ana shu imkoniyatlardan unumli foydalanib, turli yo‘nalishlarda yuqori natijalarga erishayotgan yoshlar safi tobora kengayib borayotgani alohida ta’kidlandi.
Uchrashuv davomida yoshlar faollik ko‘rsatib, o‘zlarini qiziqtirayotgan masalalar, amalda uchrayotgan muammolar hamda ilgari surilayotgan taklif va tashabbuslarni bevosita bildirdi. Xususan, ish bilan ta’minlash, tadbirkorlikni yo‘lga qo‘yish, imtiyozli kreditlardan foydalanish, kasb-hunar o‘rganish va ta’lim sohasiga oid masalalar ko‘tarildi.
Eng muhimi, har bir ko‘tarilgan masala Jo‘qorg‘i Kenges Raisining shaxsiy nazoratiga olinib, soha mutasaddilariga ularni qisqa muddatlarda ijobiy hal etish bo‘yicha aniq topshiriqlar berildi.

Председатель Жокаргы Кенеса встретился с молодёжью Бозатауского района
В рамках инициативы Президента Республики Узбекистан «Каждый четверг — День молодёжи», которая последовательно реализуется по всей стране, сформирована принципиально новая, эффективная и адресная система работы с молодёжью. Данная инициатива направлена не только на изучение проблем молодых граждан, но и на создание необходимых условий для реализации их стремлений, раскрытия потенциала и всестороннего развития.
В рамках проводимых мероприятий Председатель Жокаргы Кенеса Республики Каракалпакстан Аманбай Орынбаев провёл встречу с молодёжью Бозатауского района.
Как было отмечено в ходе встречи, всесторонняя поддержка молодёжи является одним из приоритетных направлений государственной политики.
Участникам мероприятия была подробно представлена информация о возможностях, создаваемых государством для молодых граждан. При этом особо подчёркивалось, что число молодых людей, эффективно использующих предоставленные возможности и достигающих высоких результатов в различных сферах деятельности, неуклонно растёт.
В ходе встречи молодые люди проявили активность, озвучили интересующие их вопросы, существующие проблемы, а также внесли предложения и инициативы. В частности, были подняты вопросы трудоустройства, организации предпринимательской деятельности, получения льготных кредитов, профессионального обучения и образования.
По итогам встречи все озвученные вопросы были взяты Председателем Жокаргы Кенеса на личный контроль. Руководителям соответствующих ведомств даны конкретные поручения по их оперативному и эффективному решению.