Uch avlod vakillari uchrashdi
Bugun Nukus shahrida joylashgan "Oq qush" majmuasida o‘tmish, bugun va kelajak uchrashuvi - Uch avlod uchrashuvi o‘tkazildi.
Tadbirda Qoraqalpog‘iston Respublikasi Jo‘qorg‘i Kengesining Raisi Amanbay Orınbaev so‘zga chiqib, yurtimiz taraqqiyotiga munosib hissa qo‘shayotgan bir guruh faxriylar va turli soha vakillarining ibratli ishlarini alohida tilga oldi.
Unda O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining maslahatchisi T.Xudaybergenov, O‘zbekiston Nuroniylar jamg‘armasi boshqaruvi raisi Sodiqjon Turdiyev, Qoraqalpog‘iston Respublikasi "Nuroniy" jamg‘armasi raisi T.Abdijabbarov ishtirok etdi.
Uchrashuvda uzoq yillar davomida xalq xo‘jaligining turli sohalarida samarali mehnat qilgan keksalar, faxriylar, shuningdek, yoshlar ishtirok etdi.
Bugungi o‘tkazilgan uch avlod uchrashuvida yoshi ulug‘ avlod vakillari yoshlar bilan fikr almashib, yoshlik kuch-g‘ayratini qayta his etgandek bo‘ldi, desak adashmagan bo‘lamiz. Yoshlar esa o‘zidan oldingi avlod vakillarining pand-nasihatlaridan katta taassurotlar oldi.
Albatta, nuroniylarning bosib o‘tgan hayot yo‘li, erishgan natijalari va to‘plagan hayotiy tajribasi bugungi yosh avlod uchun chinakam hayot maktabi bo‘lib, ularni yuksak marralarga ruhlantiradi.
Uchrashuv davomida yurtimiz taraqqiyotiga salmoqli hissa qo‘shgan bir qator faxriylarga "Mehnat faxriysi" ko‘krak nishonlari va qimmatbaho sovg‘alar topshirildi.

Representatives of Three Generations Gather for a Special Meeting in Nukus
Today, the White Swan Complex in Nukus hosted a meeting of representatives of three generations under the theme "The Past, the Present, and the Future."
Addressing the participants, Amanbay Orynbayev, Chairman of the Jokargy Kenes of the Republic of Karakalpakstan, paid tribute to veterans and distinguished representatives of various professions whose many years of dedicated service have made a significant contribution to the country's development.
The event was attended by T. Khudaybergenov, Adviser to the President of the Republic of Uzbekistan; Sodikjon Turdiyev, Chairman of the Board of the Nuroniy Foundation of Uzbekistan; and T. Abdijabbarov, Chairman of the Nuroniy Foundation of the Republic of Karakalpakstan.
Participants included veterans and senior citizens who had devoted many years to serving in various sectors of the national economy, as well as young people from across the region.
During the meeting, members of the older generation shared their life experiences, wisdom, and advice with the youth, while the younger participants listened with great interest and respect to the guidance of their senior mentors.
The event highlighted that the life stories, professional achievements, and rich experience of the country's veterans serve as an invaluable source of inspiration and a true school of life for the younger generation, encouraging them to strive for new accomplishments and ambitious goals.
As part of the ceremony, a group of veterans who had made outstanding contributions to the nation's development were awarded the "Veteran of Labor" badge and presented with commemorative gifts.