Jo‘qorg‘i Kenges Raisi tadbirkorlar bilan uchrashdi
Qoraqalpog‘iston Respublikasi Jo‘qorg‘i Kengesining Raisi Amanbay Orınbaev rahbarligida tadbirkorlarni qo‘llab-quvvatlash va yangi loyihalarni ishga tushirishda uchrayotgan muammolarni aniqlash va ularni bartaraf etish bo‘yicha uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Unda mebelsozlik va hunarmandchilik bilan shug‘ullanuvchi tadbirkorlarning fikr-mulohazalari, taklif va tashabbuslari tinglandi.
Ta’kidlash joizki, hurmatli Prezidentimiz rahbarligida yurtimizda tadbirkorlikni yanada rivojlantirish, ular uchun barcha qulay sharoit va imkoniyatlarni yaratish borasida keng ko‘lamli chora-tadbirlar amalga oshirilmoqda. Bunda Qoraqalpog‘iston uchun alohida qabul qilingan tarixiy farmon va qarorlar bu boradagi chora-tadbirlar ko‘lamini yangi bosqichga ko‘tarmoqda.
Bugungi o‘tkazilgan uchrashuvda ayrim sabablarga ko‘ra duch kelayotgan muammolar yuzasidan atroflicha fikr almashildi.
Yangi ish o‘rinlarini yaratishga qaratilgan har qanday tashabbus doimo qo‘llab-quvvatlanishi Jo‘qorg‘i Kenges Raisi tomonidan alohida ta’kidlandi.
Uchrashuv davomida bugungi kunda tadbirkorlarni qiynab kelayotgan muammolar tinglandi va ko‘tarilgan masalalarning aksariyatiga joyida yechim topish choralari ko‘rildi.

Председатель Жокаргы Кенеса встретился с предпринимателями
Под председательством Председателя Жокаргы Кенеса Республики Каракалпакстан Аманбая Орынбаева состоялась встреча, посвященная вопросам поддержки предпринимательства, выявления и устранения проблем, возникающих при реализации новых инвестиционных проектов.
В ходе встречи были заслушаны мнения, предложения и инициативы предпринимателей, осуществляющих деятельность в сфере мебельного производства и народных художественных промыслов.
Было отмечено, что под руководством уважаемого Президента в стране последовательно реализуются масштабные меры, направленные на дальнейшее развитие предпринимательства, создание благоприятных условий и расширение возможностей для представителей бизнеса. Особое значение в этом направлении имеют исторические указы и постановления, принятые специально для Республики Каракалпакстан, которые вывели государственную поддержку предпринимательства на качественно новый уровень.
В рамках встречи состоялся обстоятельный обмен мнениями по вопросам, связанным с проблемами, с которыми предприниматели сталкиваются по различным причинам при реализации своих проектов.
Председатель Жокаргы Кенеса особо подчеркнул, что любые инициативы, направленные на создание новых рабочих мест, неизменно будут получать всестороннюю поддержку.
В ходе открытого диалога были подробно рассмотрены актуальные проблемы, волнующие предпринимателей. По большинству поднятых вопросов непосредственно на месте были выработаны соответствующие решения и определены меры по их оперативному урегулированию.