«O‘zbekiston belgisi» ko‘krak nishonlari o‘z egalariga topshirildi
O‘zbekiston yoshlar ittifoqi Qoraqalpog‘iston Respublikasi Kengashi Harbiy bo‘linmasi boshlig‘i Berdibekov Aqilbek va Nukus davlat texnika universiteti Yoshlar ittifoqi boshlang‘ich tashkiloti yetakchisi Maxsetbayev Zayd «O‘zbekiston belgisi» ko‘krak nishoni bilan taqdirlandi.
Ko‘krak nishonlari Qoraqalpog‘iston Respublikasi Jo‘qorg‘i Kengesi qo‘mitasi raisi M.Atamuratov tomonidan o‘z egalariga topshirildi.
Ma’lumot uchun, ushbu nishon Vatanimizning obro‘-e’tibori, shon-shuhratini yuksaltirishga va uning nufuzini oshirishga xizmat qilayotgan, mamlakatimizning ijtimoiy-iqtisodiy hayotida faol ishtirok etib, namuna ko‘rsatayotgan yoshlar va soha vakillarini qo‘llab-quvvatlash uchun davlatimizning yuksak e’tiboridir.

Обладателям вручены нагрудные знаки «O‘zbekiston belgisi»
Начальник Военного подразделения Каракалпакского Республиканского совета Союза молодежи Узбекистана Акилбек Бердибеков и лидер первичной организации Союза молодежи Нукусского государственного технического университета Зайд Махсетбаев удостоены нагрудного знака «Узбекистон белгиси».
Награды их обладателям вручил председатель комитета Жокаргы Кенеса Республики Каракалпакстан М. Атамуратов.
Нагрудный знак «Узбекистон белгиси» является одной из высоких государственных наград, учрежденных в знак признания заслуг молодежи и представителей различных сфер деятельности, вносящих достойный вклад в укрепление авторитета и славы Узбекистана, повышение его международного престижа, активно участвующих в социально-экономическом развитии страны и демонстрирующих высокий пример гражданской ответственности, профессионализма и преданности Родине.