"Аqchako‘l ilhomlari" respublika tanlovining ochilish marosimi o‘tkazildi
Bugun Ellikqal’a tumanida "Aqchako‘l ilhomlari" respublika tanlovining ochilishiga bag‘ishlangan tantanali tadbir o‘tkazildi.
Unda Qoraqalpog‘iston Respublikasi Jo‘qorg‘i Kengesining Raisi Amanbay Orinbaev so‘zga chiqib, yig‘ilganlarni tanlov ochilishi munosabati bilan tabrikladi.
Ta’kidlanganidek, so‘nggi yillarda yurtimizda hurmatli Prezidentimiz rahbarligida barcha sohalarda keng ko‘lamli islohotlar amalga oshirilmoqda. Ayniqsa, Qoraqalpog‘iston uchun alohida qabul qilingan qaror va farmonlar xalqimizning farovon turmushini ta’minlashda mustahkam asos bo‘lib xizmat qilmoqda. Shu qatorda, yoshlarni har tomonlama qo‘llab-quvvatlash davlat siyosatining ustuvor yo‘nalishlaridan biriga aylandi.
Bugungi boshlanayotgan tanlov ham o‘z navbatida, yoshlarga oid islohotlar samaradorligini oshirish, ularning qiziqishi va qobiliyatini yuzaga chiqarishda muhim sanaladi.
Shuningdek, yoshlar o‘rtasida do‘stona munosabatlarni mustahkamlashda va o‘zaro tajriba almashish uchun qulay ijodiy maydon yaratishda, yangi talantlarni keng jamoatchilikka tanishtirishda alohida o‘rin tutadi.
O‘tkazilgan tadbir davomida tanlovni tashkil etishda faollik ko‘rsatayotgan bir guruh fidoyi insonlarga Jo‘qorg‘i Kengesning "Tashakkurnoma"si topshirildi.

Состоялась церемония открытия республиканского конкурса «Акшакол илхамлары» («Вдохновения Акчакуля»)
Сегодня в Элликкалинском районе состоялось торжественное мероприятие, посвящённое открытию республиканского конкурса Акшакол илхамлары» («Вдохновения Акчакуля»).В ходе церемонии с приветственным словом выступил Председатель Жокаргы Кенеса Республики Каракалпакстан Аманбай Орынбаев, который поздравил участников и гостей с открытием конкурса.
Как было отмечено, в последние годы в нашей стране под руководством уважаемого Президента последовательно реализуются масштабные реформы во всех сферах. В частности, принятые отдельно для Каракалпакстана постановления и указы служат прочной основой для обеспечения благополучной жизни населения. Наряду с этим всесторонняя поддержка молодёжи стала одним из приоритетных направлений государственной политики.
Начинающийся сегодня конкурс, в свою очередь, имеет важное значение для повышения эффективности реформ в сфере молодёжной политики, а также для раскрытия талантов и способностей молодых людей.
Кроме того, он играет значимую роль в укреплении дружеских отношений среди молодёжи, создании благоприятной творческой среды для обмена опытом и представлении новых талантов широкой общественности.
В рамках мероприятия группе инициативных и преданных своему делу граждан, активно участвующих в организации конкурса, были вручены благодарственные письма Жокаргы Кенеса.