Жўқорғи Кенгес Қўмиталари
АТАЖАНОВ Алишер Ерпулатович Қорақалпоғистон Республикаси Жўқорғи Кенгесининг Суд-ҳуқуқ масалалари ва коррупцияга қарши курашиш қўмитаси раиси |
![]() |
ЖУМАНАЗАРОВ Ануарбек Жолдасбаевич Қорақалпоғистон Республикаси Жўқорғи Кенгесининг аграр, сув хўжалиги, табиатни муҳофаза қилиш ва экология масалалари қўмитаси раиси |
АТАМУРАТОВ Мурат Утепбергенович Қорақалпоғистон Республикаси Жўқорғи Кенгесининг Ижтимоий-маданий ривожланиш, ёшлар сиёсати ва жамоат бирлашмалари масалалари қўмитаси раиси |
СДИКОВ Ислам Муратбаевич Қорақалпоғистон Республикаси Жўқорғи Кенгесининг Саноат, қурилиш, транспорт ва алоқа масалалари қўмитаси раиси |
СЕЙТНАЗАРОВ Бердибек Аметбекович Қорақалпоғистон Республикаси Жўқорғи Кенгесининг Бюджет, иқтисодий ислоҳотлар, инвестициялар, инновация ва туризм масалалари қўмитаси раиси |

Committees of the Jokargy Kenes
Alisher Erpulatovich Atazhanov Chairman of the Committee on Judicial and Legal Affairs and Anti-Corruption of Jokargy Kenes of the Republic of Karakalpakstan |
![]() |
Anuarbek Zholdasbaevich Zhumanazarov Chairman of the Committee on Agrarian and Water Issues, Environmental Protection and Ecology of the Jokargy Kenes of the Republic of Karakalpakstan |
Murat Utepbergenovich Atamuratov Chairman of the Committee on Socio-Cultural Development, Youth Policy, Tourism and Public Associations of the Jokargy Kenes of the Republic of Karakalpakstan |
|
Berdibek Ametbekovich Seytnazarov Chairman of the Committee on Budget, Economic Reforms, Investments, Innovations and Tourism of the Jokargy Kenes of the Republic of Karakalpakstan |